תל אביב: 5 עצורים בהפגנה נגד יוקר המחייה

מפגן מחאה של פעילים חברתיים נגד יוקר המחייה הסתיים בהתנגשות בין השוטרים שנשלחו להשליט את הסדר באזור לבין משתתפי האירוע, אחרי השוטרים טענו האשימו את המפגינים בניסיון לחסום את רחוב אבן גבירול. ראשי ההפגנה דחו את הטענות: " ברור שיש מישהו שמנסה לעצור את המחאה"

ההפגנה בתל אביב, הערב (ברק סגל)

ניסיונות הפעילים לעורר שוב את המחאה החברתית לקראת הקיץ ולהוציא את ההמונים לרחובות נמשכים, אבל הערב הם הסתיימו בהתנגשות חזיתית עם כוחות המשטרה. בהפגנה שנערכה בכיכר רבין שבתל אביב, במחאה על יוקר המחייה המאמיר בישראל, נעצרו חמישה מבין המשתתפים.

במשטרה האשימו כי אלה חסמו את הכביש ברחוב אבן גבירול ושיבשו בו את התנועה, בעוד שמארגני האירוע טענו כי המעצרים מהווים פועל יוצא של ניסיון מתוכנן לגרום לזעקה החברתית לדעוך.

"הזעם של האזרחים והדרישה לצדק חברתי גרמו לצורך לקיים את ההפגנה הזאת", הסביר אורן פסטרנק, אחד מראשי האירוע, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מאז הקיץ האחרון לא השתנה דבר. ראש הממשלה שלנו מדבר על ניכוי אזרחים, כמו חרדים וערבים, במקום לתת לנו פתרון לבעיות האמיתיות".

"הופעל כוח מוגזם נגד אזרחים"

פסטרנק דחה את טענות המשטרה והתעקש כי הוא ואנשיו הקפידו להישמע להוראות הכוחות שהיו פרוסים באזור. "המטרה שלנו הייתה לקיים מצעד על המדרכה ובתוך הכיכר", הוא הסביר. "כבר בתחילת האירוע נשמעה קריאה ברמקולים שמדובר בהתקהלות לא חוקית. אין דבר כזה כשמדובר באסיפה שלא מפריעה לציבור".

הוא הדגיש כי "בכל פעם שהשוטרים ביקשו מאתנו לעלות על המדרכה עשינו את זה, אבל לעומת זאת - הם עצמם לא אפשרו לנו ללכת על המדרכות. גם בתוך הכיכר חסמו אותנו. אני נגד אלימות, אבל כאן הופעל כוח מוגזם נגד אזרחים. ברור שיש מישהו שמנסה לעצור את המחאה הזאת וחבל שכך.האלימות היחידה שמורגשת היא מצד הממשלה שפוגעת בכל אזרח ומביאה אותנו לפערים החברתיים הכי גדולים במדינות המערב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת