בזמן שחגגתם: סיכום החדשות בסוף השבוע

החג עבא בשקט, אבל קולות הנפץ שעליהם דיווחו באילת שלשום התבררו כרקטה נוספת שנורתה לעבר העיר ושרידיה אותרו רק היום. המונים יצאו לטייל ברחבי הארץ, אולם בפארק חמד נפגעה בשוגג מטיילת מירי שמחה ובים המלח נפצע מטייל מפיצוץ גזייה. בצפת ניסה פורץ לאנוס צעירה, והצמד אנדיוני עשו כבוד. סיכום הכותרות שפספסתם

מטיילים בחיק הטבע. חג שמח! (קק"ל)

בזמן שהמוני בית ישראל ציינו את ליל הסדר ואת יומו הראשון של חג הפסח בבתים ברחבי הארץ, בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים - המשיכו לזרום ידיעות על האירועים השונים שהתרחשו במקביל. כאן בחדשות 2 באינטרנט ערכנו עבורכם סיכום של החדשות שהתרחשו מכניסת ליל הסדר ועד לצאת החג.

שרידי רקטה נוספת אותרו באילת

קולות נפץ החרידו בחמישי לפנות בוקר את אילת והתבררו, כעבור זמן קצר, כפועל יוצא של רקטה ששרידיה אותרו בעיר הקיט הדרומית. בשל טענות תושבים שהתעקשו שהבחינו בכמה "גלים" של פיצוצים, נמשכו הסריקות גם היום - ובשעות הבוקר נמצא נפל גראד נוסף שירו גורמי טרור מסיני באותו המטח. בינתיים, ממשיכים במערכת הביטחון לאסוף מידע על כוונת מחבלים לנסות ולהוציא לפועל פיגועים נוספים בתוך גבולות ישראל ומחוצה להם.

היום אחר הצהריים הודיעו הרשויות בקהיר כי כוחות מיוחדים ייצאו למבצע לחיסול תשתיות טרור בסיני, במטרה לחזק את הריבונות בחצי האי ולהגן על צינור הגז הטבעי. מקורות ביטחוניים במצרים מסרו כי ישראל אישרה את תגבור כוחות צבא שם.

כמעט תבערה בערב החג: פעילי ימין ניסו להעלות קורבן בהר הבית

בשעות הבוקר של אתמול, שעות לפני ארוחות הסדר, הגיעה אל שערי הר הבית בעיר העתיקה של ירושלים קבוצת פעילי ימין בראשות נועם פדרמן שחבריה נשאו עמם גדי כדי להעלותו כקורבן במקום שבו ניצבו בעבר שני בתי המקדש - שבו פועלים כיום מסגד אל-אקצה וכיפת הסלע.

התכנית לא יצאה אל הפועל, אחרי ששוטרים עצרו את חברי הקבוצה שמנתה שלושה בגירים ועוד כמה קטינים. לגדי, אגב, שלום - והוא הוחרם על ידי פקחי משרד החקלאות, שצפויים לקנוס את האחראים לניסיון לעלותו כזבח.

מאות אלפים טיילו בחיק הטבע, צעירה נפגעה מכדור תועה

חופשת החג ומזג האוויר השרבי לא הרתיע את המטיילים שנהרו אל הגנים הלאומיים והיערות. בפארקים נרשמה תפוסה של יותר מ-150 אלף מבקרים, ואילו אל יערות קק"ל הגיעו כ-170 אלף ישראלים. 

בפארק חמד הסמוכה לירושלים כמעט שהסתיים ביקור באסון: צעירה בת 22 נפצעה קל ברגלה מכדור תועה, שנורה ככל הנראה בחגיגות שמחה. ממד"א נמסר כי היא פונתה לבית החולים "הדסה עין כרם" שבבירה לטיפול רפואי. במשטרה פתחו בחקירת נסיבות האירוע. 

ובאירוע חמור אחר, בחוף השאנטי בים המלח נפצע בצהריים באורל קשה גבר בן 63 מכוויות בפניו ובגופו, לאחר שגזייה שבה השתמש התפוצצה סמוך אליו.

לפי ההערכות ברשות הטבע והגנים, עד לסוף ימי החג צפוי מספר המטיילים ברחבי הארץ להאמיר למיליון וחצי בני אדם.

צפת: פורץ חדר לבית וניסה לאנוס צעירה

בשעות שאחרי ליל הסדר ניצלה נערה בת 18 מאונס, אחרי שבאישון לילה התעוררה משנתה ונחרדה לגלות פורץ שנכנס לחדרה וניסה לבצע בה את זממו. היא החלה לצרוח והניסה את האיש.

מאוחר יותר נלכד החשוד במעשה, צעיר כבן 20, בגן ציבורי סמוך למקום. הוא נעצר והערב יובא לבית המשפט להארכת מעצרו.  מפקד משטרת צפת, סגן-ניצב עופר קנטרוביץ', סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "הבחור נכנס לבית דרך החלון. הוא עלה לחדר של הנערה, נשכב על מיטתה וגהר מעליה. היא התעוררה, החלה לצעוק, העירה את הוריה והוא נמלט מבלי לקחת שום דבר מהדירה. בזכות תושייתה של הנערה, הוא לא הספיק לבצע בה את זממו".

חג גם בטניס: אנדיוני ניצחו - ישראל בפלייאוף על הבית העליון

צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך נאלצו להסתפק בשעות ספורות של מנוחה אחרי ליל הסדר, שלאחריהן התייצבו למשחק החשוב מול פורטוגל בגביע דיוויס - והביאו את אווירת החג גם למגרש.

הם גברו 0:3 קליל על יריביהם ובכך הובילו את הנבחרת הישראלית אל הפלייאוף לבית העליון. כעת ממתינים בנבחרת לתוצאות ההגרלה שבה ייקבע מול מי תתמודד בדרכה חזרה לבית העליון - שממנו נעדרה בשנה וחצי האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת