אחרי הסדר: הסתיימו הפקקים

כמו בכל שנה, נוצרו בכבישים לקראת שעות הערב עומסי תנועה כבדים, בעיקר לכיוון צפון. עומסי התנועה התפוגגו לקראת השעה 20:00, ועם סיום הסדר התחדשו כמה מהעומסים. רק לקראת השעה 02:00 לפנות בוקר התנועה חזרה לסדרה

חשש מפקקי ענק לקראת הסדר, ארכיון (רויטרס)

עם סיום ארוחת ליל הסדר, התחדשו אמש כמה מעומסי התנועה שהורגשו לפני כניסת החג. רק לקראת השעה 02:00 בלילה חזרה התנועה לסדרה בכל רחבי הארץ.

בהנחיית ראש אגף התנועה ניצב ברונו שטיין, יפעלו בכבישים גם שוטרים סמויים שיאכפו את חוקי התנועה. בכבישים המרכזיים תורגש תנועה ערה של ניידות משטרה והשוטרים קוראים לנהגים להיות ערניים בדרכים. מאגף התנועה נמסר כי יושם דגש רב על עבירות של עקיפה בשוליים ואי חגירת חגורות בטיחות. עוד נמסר כי עשרות ניידות ומאות שוטרים יהיו בכבישים השונים.

במקביל, כוחות הביטחון נערכים לכל תרחיש אפשרי במהלך החג. שוטרים יתגברו את האבטחה בכניסות לערים, בריכוזי קהל ובמקומות רגישים. מחסומים ניידים ונייחים יוצבו בכניסות והיציאות מהערים, ובמגזר הכפרי תתוגבר האבטחה.

סגר הוטל על יהודה ושומרון

מערך הרישוי והאבטחה של המשטרה יערוך ביקורות בעסקים ובפרט בבתי מלון ובמקומות המרכזים קהל רב, כשגם המאבטחים הפרטיים הונחו להגביר את ערנותם. תתוגבר האבטחה במקומות הקדושים וכן במקומות בילוי כמו פארקים ואתרי טבע.

שר הביטחון אהוד ברק החליט להטיל סגר מלא על השטחים עד למוצאי שבת, עם צאת החג. הסגר הוטל החל מאמש בחצות, כשלפי הודעת המנהל האזרחי יותר מעבר רק במקרים הומניטריים חריגים ובאישור המנהל בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת