מרגש: קצין המשטרה הציל פעוטה חולת סרטן באיטליה

דגימת מח העצם שמסר לראשונה סגן-ניצב מני בנימין נמצאה כלא מתאימה לילדה ישראלית שלקתה בסרטן הדם. לאחר מספר חודשים, צלצל הטלפון שבישר לו: "נמצאת מתאים לילדה אחרת - באיטליה". קצין המשטרה האציל לא היסס, ומיהר לשתף פעולה עם המבצע המורכב, שהסתיים בהצלחה - וחיי הפעוטה ניצלו

לא היסס ומיהר לתרום. סנ"צ בנימין (משטרת ישראל)

סוף טוב: סגן-ניצב מני בנימין, מפקד תחנת מגדל העמק במשטרת ישראל, הצליח להציל חיים מעבר לים. לאחר שנמצא מתאים גנטית לפעוטה מאיטליה שלקתה בסרטן, הוא תרם לה מח עצם וחייה ניצלו. עכשיו הוא מעביר מסר: "בשביל מישהו אחר מדובר בחיים חדשים. אני מבקש מכל אחת ואחד לבוא ולתרום". 

סגן- ניצב בנימין, נבדק לפני מספר חודשים במטרה למצוא תרומת מח עצם לילדה חולת סרטן. למרבה הצער, הבדיקות העלו כי לא נמצאה התאמה בין הקצין לילדה, אך בדיקתו נשמרה במאגר.

לאחר מספר חודשים, צלצל מכשיר הטלפון של קצין המשטרה. מהצד השני של הקו היה מנהל המחלקה להשתלת מח עצמם במרכז הרפואי "הדסה" בירושלים פרופסור ראובן אור, ובישר לסגן-ניצב בנימין כי דגימת מח העצם שמסר לפני מספר חודשים נמצאה מתאימה לפעוטה מאיטליה שלקתה בלוקמיה.

"זה הסיכוי היחידי שלהם לחיות"

הקצין לא היסס, ומיהר לשתף פעולה עם בקשתו של פרופסור אור - לתרום לילדה את מח העצם שהיא זקוקה לו. במבצע מהיר ומאורגן היטב הוטסה הדגימה לאיטליה - שם המתין צוות רפואי מבית החולים בו מאושפזת הילדה.

לאחר שהושתלה דגימת מח העצם של סגן-ניצב בנימין, המבצע המורכב הוכתר בהצלחה: מח העצם של מני נקלט בגופה של הילדה - שחייה ניצלו. "מני הוא תאום גנטי של אותה ילדה", אמר פרופסור אור, והוסיף כי "ההתאמה שלהם מלאה. אחוז ההתאמה הוא 1 ל-12 מיליון. נדיר שיש שניים כאלה".

ואילו קצין המשטרה האציל ציין, כי "לא היה לי כל רצון להיחשף, אבל המטרה חשובה. אולי דרך החשיפה הזאת יבואו אנשים נוספים שיוכלו לתרום חיים חדשים", אמר וסיכם בבקשה: "אני מבקש מכל אחת ואחד לבוא ולתרום. הבדיקה פשוטה ולא מכאיבה. זו בדיקה פשוטה מאוד. מדובר בבדיקות רוק, או מקסימום דקירה של מחט - אבל בשביל מישהו אחר מדובר בחיים חדשים. זהו הסיכוי היחידי שלהם לחיות. אל תתנו להם למות, תנו להם לחיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת