צאו למסע בעקבות "הר סיני"

הר כרכום שבהר הנגב ממוקם בצומת דרכים עתיקה מאוד. התושבים הקדמונים טרחו להגיע למקום הזה, והשאירו בו סימנים מעוררי פליאה. סביב ההר שוררת אווירה מיסטית וניתן למצוא בו הרבה מזבחים וציורי סלע. יש המאמינים אף שמדובר בהר סיני. עמיר בלבן ממליץ על טיול במקום שיאפשר לכם לצלול חזרה בזמן

פסח בפתח וזה הזמן לרדת דרומה לטייל בנגב, רגע לפני שהחום הגדול מגיע.

בחול המועד פסח נפתחים חלק גדול משטחי האש של צה"ל בדרום וזו הזדמנות נהדרת להגיע למקומות שבדרך כלל אי אפשר להגיע אליהם.

מזג האוויר הנוח מאפשר ללכת ברגל, ולעצלנים שביניכם גם לנסוע בג'יפ, אל אחד המקומות המעניינים והמרתקים ביותר שיש לנו בנגב - הר כרכום.

ההר נמצא על גבול מצרים והדרך אליו ארוכה מאוד של מספר ימי הליכה, או נסיעה ארוכה בג'יפ עם הרבה מאוד טלטולים. מי שיעשה את המאמץ הזה, יגיע לאחד המקומות המופלאים והפראיים ביותר שנשארו לנו בארץ.

הר כרכום נמצא בהר הנגב, ומתנשא לגובה של 850 מטרים מעל פני הים. וממוקם בצומת דרכים עתיקה מאוד. התושבים הקדמונים טרחו להגיע למקום הזה, והשאירו בו סימנים מעוררי פליאה. חלק מהאנשים חושבים אף שמדובר בהר סיני. סביב ההר שוררת אווירה מיסטית וניתן למצוא בו הרבה מזבחים וציורי סלע.

הנהירה של המטיילים אל ההר בעונה הזו, יוצרת מעין מחנה למרגלותיו, מה שמקפיץ לדמיוננו את הרעיון של מחנה בני ישראל למרגלות הר סיני.

בין הרים ובין סלעים

למי מכם שיגיע להר כרכום, מומלץ "לקחת את הזמן". זהו לא מקום שממהרים בו. העלייה אל ההר לא קשה, והיא נעשית בשביל מסודר. כשמגיעים לרמת ההר, עומדים פעורי פה. לאורך כל הדרך, נגלים באפיקים הקטנים ציורי סלע מרהיבים של חיות בר שהשאירו אחריהם התושבים הקדמונים של הנגב, 40 אלף שנים לפנינו.

ביקור במקום יאפשר לכם לצלול חזרה בזמן ומדובר בחוויה יוצאת דופן. כל מי שמגיע לשם, דואג לשמור על המקום מכל משמר, כי הציורים העתיקים עדינים מאוד.

בין הסלעים, יש סלע אחד מופלא במיוחד בעיניי, זהו סלע השרפים. ניתן לראות בו תיאור של נחשים, עקרבים ולטאות. זה לא סלע גדול במיוחד אבל העמידה מולו, מעניקה חוויה של צלילה אחורה בזמן.

לסיכום, חשוב לזכור שרק בחול המועד השטח הזה פתוח לציבור הרחב. מי שיפספס, יוכל לבקר שוב רק בסתיו, בחג הסוכות ולכן זו הזדמנות נהדרת.

המעוניינים בטיולים מאורגנים יוכלו להצטרף לקבוצות, ואחרים, יוכלו פשוט לקחת מפה, תרמיל, לצאת לדרך. נהגי הג'יפים מתבקשים להישאר על דרכי העפר, ולשמור על ניקיון האתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת