צפו: הנשיא פרס מברך לחג הפסח

"כל זמן שיש אדם אחד שמופלה לרעה, אין יציאה ממצרים" - כך אומר היום נשיא המדינה שמעון פרס, בברכה מיוחדת לחג הפסח ששיגר ליהודים בארץ ובעולם באמצעות דף הפייסבוק שלו. הנשיא שם בברכה דגש מיוחד על נושא החירות וכמובן - הזמין את הצופים בברכה להיות חבריו בפייסבוק

נשיא המדינה שמעון פרס ממשיך להשתמש בפייסבוק כפלטפורמה שלו לתקשר עם העולם. לרגל החג העלה הנשיא לדף הרשמי שלו ברכה מיוחדת לפסח, בה הוא מאחל חג שמח ליהודים בארץ ובעולם.

"אני מאוד אוהב את חג הפסח", אומר הנשיא בברכה, "לא רק בגלל שהוא מסמל את היציאה ממצרים ואת בוא האביב אלא מפני שהוא מזכיר לנו כל פעם מחדש את ערכי היסוד של חיינו ואלו הם שניים: ערך החירות וערך השוויון, כלומר האביב של האנשים".

בהתייחסו לפסח כחג החירות, התייחס הנשיא לצורות של עבדות שעדיין מתקיימות בעולם: "כל זמן שיש אדם אחד שמופלה לרעה, כל זמן שישנה אישה אחת המופלית לרעה, כל זמן שישנה אפליה של ילדים וזקנים אין יציאה ממצרים, ישנה עבדות. בכל זמן שישנם עניים, בכל זמן שישנו פער חברתי אין שוויון ואין שגשוג", ציין פרס.

"על כן נצטווינו לראות את עצמנו כאילו כל דור אנו יוצאים מחדש ממצרים, כלומר נפרדים מחדש מעבדות וחותרים מחדש לארץ המובטחת", המשיך הנשיא, "לא נשכח את זה, בשביל זה אנו אומרים את ההגדה. אני מזמין אתכם להיות ידידי בפייסבוק נתפלל יחד ונפעל יחד למען חירותו של כל אדם ולמען שגשוגה של כל משפחת העמים", לשון הברכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת