לקראת החג: גם בספארי מחליפים את הלחם במצות

במהלך השבועיים האחרונים החליפו המטפלים בספארי את מזונם של בעלי החיים למזון כשר לפסח, והעלימו כל שריד של חמץ. המרוויח הגדול בפרויקט הניקיונות לקראת החג וא יוסי הפיל, שזוכה לבצע "ביעור חמץ" - ואכל בעצמו את כל הלחם שנאסף במקום

לא רק אצלכם בבית עורכים ניקיון יסודי לקראת הפסח - גם בספארי ברמת גן, שיהפוך להיות כשר לחג, יצטרכו בעלי החיים להסתדר ללא לחם במשך שבוע.

במהלך השבועיים האחרונים ערכו אנשי הספארי מבצע "ביעור חמץ" ברחבי הפארק. המטפלים החליפו את מזונם של בעלי החיים, שיאכלו בזמן החג מצות ולא לחם, שאריות לחם או פירורים. הספארי נערך מראש לפסח, והזמין 5 קילוגרם מצות עבור החיות שביומיום ניזונות מלחם, וביניהן הקופים והפילים.

המרוויח הגדול מפרויקט הניקיונות הוא יוסי הפיל, שאוכל בשגרה כ-8 כיכרות לחם ביום. לאחר שנאסף כל הלחם במהלך הניקיונות, העבירו אותו המטפלים ליוסי ולבני משפחתו, שנהנו מארוחת חמץ דשנה לפני החג.

13 טון של תערובת כשרה לפסח

גם בשטח הפתוח בספארי מוחלפת תערובת האוכל הרגילה ב-13 טון של תערובת כשרה לפסח, על בסיס תירס וקטניות. התערובת נשמרת במהלך החג במיכלים מיוחדים כשרים לפסח ונפרדים ממיכלי תערובת החמץ .

בספארי מסבירים כי לבעלי החיים הדבר אינו מפריע, וכי ממילא הלחם או המצות הם רק תוסף מזון ולא מזונם העיקרי. "הסיבה העיקרית לכך שאנו מחליפים את המזון נובעת מהאיסור של 'בל יראה ובל ימצא', חל איסור של ראיה וגם של המצאות חמץ במקומות ציבוריים", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט דוברת הספארי, שגית הורוביץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת