חדש בישראל: קוד לבוש לאינסטלטורים

מהיום לא יוכלו בעלי מלאכה בישראל לתת שירות בהופעה מרושלת, כולל מכנסיים שנופלים מתחת לקו המותניים וחושפים איברים שאמורים להישאר מוצנעים. קוד לבוש חדש שפירסמה התאחדות קבלני השיפוצים קובע כללי לבוש מחייבים, אבל בעלי המקצוע זועמים: "באמצע העבודה להרים את המכנסיים? שיפסיקו לבלבל במוח"

שיפוצניק? להרים מכנסיים (AP)

סוף ל"חריץ המציץ": התאחדות קבלני השיפוצים מאסה בהופעתם המרושלת של השיפוצניקים בארץ, והחליטה לשפר את לבושם של בעלי המקצוע באמצעות קוד לבוש מחייב. את הידיעה מביא הבוקר  הכתב עופר פטרסבורג בעיתון "ידיעות אחרונות".

קוד הלבוש החדש, שנשלח בימים אלה ל-14 אלף חשמלאים, שרברבים ובעלי מלאכה אחרים, כולל, בין היתר, הקפדה על גובה המכנסיים של בעלי המקצוע. הסעיף הראשון בקוד הלבוש קובע כי "המכנסיים יהיו באורך מתאים ולא בגזרה נמוכה, וחייבים בחגורה כדי שלא ייפלו ויחשפו את הסובבים להצצה בישבן", לשון ההודעה.

הסעיף השני אוסר על השיפוצניקים להגיע בגופייה או עירומים למחצה, וזאת, דווקא מסיבה אחרת: כדי להגן על גופו של בעל המקצוע מחומרים מסוכנים. הסעיף השלישי במסמך מורה לבעלי המלאכה להופיע לעבודה בבגדים מכובסים המדיפים ריחות נעימים. בגדים מוכתמים בצבע, לעומת זאת, עדיין מותרים.

"הגענו למסקנה שתדמיתו של קבלן השיפוצים בעיני הלקוח מתחילה בהופעה נאותה", הסביר יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב. "הופעה מסודרת ומכובדת משדרת רצינות ומקצועיות. ממחקרים שנעשו ברחבי העולם עולה כי הקפדה על הלבוש משפיעה גם על הדימוי העצמי של העובד וגם של הפועלים, שמרגישים מחויבים יותר לעבודה מקצועית, לשמירה על הסדר ועל הניקיון באתר ולהקפדה על בטיחות".

השיפוצניקים, לעומת זאת, לא ממש מרוצים מהמצב החדש. "מה השטויות האלה? אני צריך באמצע העבודה הקשה להרים את המכנסיים או לדאוג לחולצה מכופתרת? שיפסיקו לבלבל במוח", רטן ראובן (57), קבלן מאזור המרכז. "אני שיפוצניק גאה, ושייתנו לי להתלבש איך שנוח לי בעבודה. מה שחשוב זה המקצועיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת