צפו: ההתפרעות במלחה - גרסת המשטרה

אחרי ההאשמות שספגו על אוזלת היד שהפגינו לכאורה בטיפול באוהדי בית"ר שתועדו צועקים קריאות גנאי לעבר ערבים בירושלים ותוקפים כמה מהם, התירה המשטרה לפרסם סרטון שבו נראים גם בני מיעוטים משתתפים בקטטה, שנחקרו באזהרה. כך זה נראה

חשיפת תיעוד ההתפרעות של אוהדי בית"ר ירושלים בקניון מלחה ותקיפתם של ערבים שנקלעו לזירת ההשתוללות על רקע השתייכותם הלאומית, עוררו זעם והאשמות רבות כלפי המשטרה, על אוזלת היד שלכאורה הפגינה בטיפולה בפורעים.   

הערב התירה המשטרה לפרסם סרטון ממצלמות האבטחה בקניון, שבזמן האירוע תיעדו לכאורה ערבים שהשתתפו בקטטה שפרצה במקום בינם לבין האוהדים - בניגוד לסברה הקודמת, שלפיה נפלו קורבן באקראי להשתוללות.

לפי המשטרה, נראים בסרטון שלושה עובדים ערבים נוטלים מקלות ויחד עמם רודפים אחרי עשרות אוהדים שנסו לקומות האחרות במתחם הקניות ומחוצה לו.

"כלי התקשורת הכפישו את המשטרה"

לטענת המשטרה, "בשלב זה התערבו מאבטחי הקניון, אחזו בעובדים הערבים והרחיקו אותה. כוחות יס"מ ומג"ב הגיעו למקום ארבע דקות בלבד מרגע הקריאה למשטרה שנעשתה על ידי המאבטחים, אלא שהצדדים כבר עזבו את המקום".

עוד הבהירו במשטרה, בהמשך לטענות, כי אנשיהם "גבו עדויות קצרות ובהמשך השבוע - עם העברת הסרט - נפתחה חקירה שבמסגרתה נחשדו עשרות אוהדי בית"ר ירושלים בחשד לקריאות גזעניות ולתקיפה".

על הפעולות שננקטו נגד הערבים המתועדים בסרטון מסרו במשטרה כי אלה נחקרו באזהרה, לצד כ-20 אוהדים שהוחלט להרחיקם מהמגרשים. על הטענות נגד המשטרה הדגישו שם כי הם "מצרים על כך שכלי תקשורת שונים הכפישו את התנהלותנו שאפשרה לטענתם את 'הפוגרום והלינץ'' שהתברר שלא היו". עם זאת, ציינו כי בעקבות התפתחות האירוע נערך תחקיר שממנו הופקו לקחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת