יוזמה ישראלית להפרחת השממה - בקניה

תכנית חדשנית שנועדה לסייע בפיתוח תשתית חקלאית שתספק מזון לאזורים מוכי בצורת באפריקה, תצא לדרך בחודש יולי הקרוב. אזורי היעד של היוזמה הישראלית הינם החבלים הצחיחים בקניה שתושביהם נמנים עם האוכלוסיות העניות ביותר בעולם

"תלמים במדבר"- נאבקים ברעב באפריקה (חדשות 2)

יוזמה ישראלית חדשה מציגה מודל חדשני למיגור הרעב באפריקה. התכנית המכונה "תלמים במדבר" תצא לדרך כבר בחודש יולי הקרוב בחבל טורקנה הצחיח בצפון קניה.

המיזם נועד לסייע בפיתוח תשתית חקלאית שתספק מזון ופרנסה לאוכלוסיית מחוז טורקנה שבקניה. היא מציעה מודל בר קיימא שניתן ליישמו באזורים צחיחים רבים, הסובלים מבצורות המעמידה את חייהם של יותר מ-12 מיליון בני אדם בסיכון.

הפרויקט מבוסס על שילוב בין מומחיות ישראלית והתנדבות בתחום החקלאות המדברית, ותושק בעוד כשלושה חודשים. אזור היעד הוא חבל ארץ צחיח בצפון קניה שתושביו נמנים עם האוכלוסיות העניות ביותר ביבשת.

במסגרת התוכנית, תוקם בצפון טורקנה חוות הכשרה ולצידה מרכז התנדבות ישראלי שיקנה הכשרה חקלאית מקצועית לאוכלוסיה המקומית. מטרת תוכנית היא לספק לתושבים מזון לצרכים מידיים וכן מקורות מחייה באמצעות שיווק תוצרת חקלאית.

יוזמי התכנית הם עמותת "ברית עולם - להתנדבות ופיתוח בינלאומי", המרכז לפיתוח בר קיימא במכון הערבה, וארגון MCSPA. כמו כן, לפיתוח התכנית שותפים מומחים ישראלים לפיתוח ולטכנולוגיות חקלאיות, והיא מגובה על ידי הסוכנות לשיתוף פעולה בינלאומי של משרד החוץ הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת