טלי יהושע-קורן: "רוצה לחזור לשגרה"

אשת הדיפלומט שנפגעה מפיצוץ מטען שהוצמד למכוניתה, לפני כחודשיים בהודו, מספרת על חלומה לשוב לשגרה, וליהנות מהדברים הקטנים של משפחתה. "כשראיתי את תמונות הרכב הבוער, הבנתי שיכולתי להישרף והרגשתי בת מזל", אומרת

טלי יהושע-קורן. מתאוששת מהפציעה (פייסבוק)

"החלום שלי פשוט - רוצה רק לעמוד במטבח ולהכין חביתה לילדים". כך אומרת ל"ידיעות אחרונות", טלי יהושע-קורן, אשת שליח משרד הביטחון בהודו, שנפצעה בפיגוע לפני כחודשיים סמוך לבניין השגרירות בניו דלהי.

"ב-13 בפברואר בשעות הצהריים, יצאתי עם בעלי אלון לשוק המקומי, בשעה 15:30 יצאתי לקחת את הילדים, ואלון המשיך לשגרירות עם המאבטח", משחזרת יהושע-קורן את תחילת היום שבו ארע הפיגוע. "כשהגענו לרמזור הראשון, שמעתי רעש כמו ואקום. הסתובבתי לראות מה קרה, כי חשבתי ששוב דפקו לי את האוטו, וראיתי אופנוע שמנסה לברוח ללא הצלחה", אומרת ומוסיפה: "באתי לפתוח את התיק כדי להוציא עט ולרשום את המספר שלו - והתפוצצתי".

"הבנתי שיכולתי להישרף והרגשתי בת מזל"

"לאחר הפיצוץ, ראיתי את רגל שמאל שלי מתנדנדת, והגוף הפסיק לציית לפקודות". ברגע הזה הבינה אשת הדיפלומט כי נקלעה לפיגוע. "צעקתי לנהג שייקח אותי לשגרירות, אך הוא בכה בהיסטריה, ומישהו אחר הוציא אותי מהרכב, שכעבור זמן קצר החל לבעור", מציינת.

"רק בארץ, כשראיתי את התמונות של הרכב בוער כולו, הבנתי שיכולתי להישרף והרגשתי בת מזל", אומרת יהושע-קורן. "כעת אני רק חולמת לעמוד במטבח ולהכין לילדים ארוחת ערב כמו פעם, לספר להם סיפור לפני השינה, או לצעוק על הילד שלא נכנס למקלחת עם מגבת. דברים קטנים של משפחה", היא מוסיפה.

בחודשיים האחרונים מחלימה יהושע-קורן מפציעתה, שנבעה מחדירת עשרות רסיסים לגבה. היא איבדה תחושה ברגל שמאל, מהברך ומטה, וכעת עוברת שיקום בבית החולים "איכילוב" בתל אביב, ששם תציין בעוד שבועיים את יום הולדתה ה-41.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת