צפו: פעילי המחאה תקפו את רני רהב

כ-150 פעילי המחאה החברתית הפגינו אמש בתל אביב. לפתע, זיהו המפגינים באחת המכוניות את היחצ"ן רני רהב, הקיפו אותו וקראו לעברו קריאות גנאי שונות. רהב דווקא מזדהה היום עם המוחים: "המאבק הוא מאוד חשוב"

היחצ"ן רני רהב נקלע אתמול בתל אביב להפגנה של פעילי המחאה החברתית וזכה לתגובות קשות. היום הוא טוען כי הוא תומך במחאה: "אני לא נולדתי לאיזשהו אלפיון - אבוא עם פעילי המחאה לכל מקום".

בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן עמי, שיחזר רהב את אירועי אמש: "ירדתי מהאוטו וחיבקתי את האנשים. מתוך כל האנשים היו ארבעה שמקומם להיות בכלא, והם כמעט הרגו את הנהג שלי, אני עמדתי ביניהם כדי שלא יפגעו בו".

אחד ממנהיגי המחאה אורן פסטרנק הגיב לדבריו: "אני חושב שהסוגיה היא לא האלימות הזאת, אלא האלימות של הממשלה והטייקונים שפוגעים באנשים שנמצאים ברחוב. אתמול לא הופעלה שום אלימות, אתה יצאתם אליהם ואמרת להם 'לכו להפגין בירושלים'".

רהב: "לא נולדתי באיזשהו אלפיון"

"אני אמרתי לכו להפגין בירושלים, כי השינוי מתחיל שם ולא בתל אביב", השיב רהב וציין: "אני לא נולדתי באיזשהו אלפיון, כל מה שאתה רואה על רני רהב נעשה בעשר אצבעות. אני הייתי מלצר בלילות ומכרתי פרחים בצמתים. אני מאוד מכבד את מה שאתם עושים".

רהב הוסיף: "אני שמח להגיד שברוב החברות שאני מתפעל עשו הרבה מאוד שינויים כבדים ונכונים. האלימות שלכם מאתמול יכולה להביא לאנרכיה במדינה". פסטרנק נכנס לדבריו ואמר: "אנשים לא קונים את השקרים האלה".

לדברי אחד ממנהיגי המחאה: "הקיץ הזה יהיה קיץ לוהט. אלימות וזעם לא דבר שאנחנו מעודדים אבל עם ישראל זועם, ואם הוא לא יוצא לרחובות זה בגלל שהוא קורע את עצמו בעבודה". לאחר מכן קרא פסטרנק לרהב לעבור לייצג את 99% מהציבור ולא רק אחוז בודד.

רהב סיכם: "המאבק הוא מאוד חשוב, אבל משנים בחוקים ולא באנדרלמוסיה. לא מגיע לאנשים שהיו ברחוב להיות כועסים, אבל לחשמל ודלק אין קשר לטייקונים. אני מוכן לבוא איתכם לכל מקום אבל השינוי מתחיל בירושלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת