חג עצוב: "ניצולי השואה בישראל זקוקים לסיוע בחג"

הקרן לרווחת ניצולי השואה מפרסמת נתונים מדאיגים באשר למצבם של 200 אלף הניצולים החיים בישראל. על פי מחקר חדש עולה כי אחד מכל ארבעה ניצולים לא יחגוג את סדר הפסח הקרוב ויזדקק לסיוע על מנת לא להשאר רעב בארוחת ליל הסדר. "ניצול שואה אחד רעב או בודד בערב החג זה כישלון של מדינת ישראל", אמר מנכ"ל הקרן

אחד מארבעה זקוק לסיוע (רויטרס)

חג עצוב: הקרן לרווחת ניצולי השואה מפרסמת את נתוניה המטרידים לגבי מצבם של הניצולים החיים בישראל ערב לקראת ערב ליל הסדר. על פי מחקר שביצעה הקרן עולה כי אחד מכל ארבעה ניצולי שואה יזדקק לסיוע במהלך חג הפסח הקרוב, כך מפרסם העיתון "ידיעות אחרונות".

את המחקר ביצעה הקרן באמצעות מכון "ברוקדייל" וממנו עולה כי רבע מ-200 אלף הניצולים החיים בישראל יזדקקו לסיוע במהלך החג הקרוב על מנת לאכול את ארוחת ליל סדר בכבוד. בקרן מציינים כי המצב אמנם בולט לקראת החגים אך מדגישים כי בישראל ישנם קרוב ל-12 אלף ניצולי שואה הסובלים מקור ומרעב בכל ימות השנה.קרוב ל-13 אלף ניצולי שואה מתים מידי שנה בישראל, כ-35 מידי יום.

רוני קלינסקי, מנכ"ל הקרן לרווחת ניצולי השואה אמר לעיתון "ידיעות אחרונות" כי המודעות לנושא גדלה משמעותית בשנים האחרונות אך יש לוודא כי היא המודעות מתורגמת גם לסיוע לנזקקים. "ניצול שואה אחד רעב או בודד בערב החג זה כישלון של מדינת ישראל", אמר קלינסקי.

"אני קורא לגורמים האחראים בממשלה לדאוג לכך שכל צורכיהם של הניצולים יסופקו באופן מיידי", אמר מנכ"ל הקרן. "הדור הצעיר לא יסלח לנו אם לא נטפל בדור המבוגר בכבוד הראוי לו", הוסיף קלינסקי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת