ביה"ד לעבודה: מאבטחי השרים לא ישבתו

מאבטחי 22 שרים תכננו מחר שביתת מחאה על תנאי שכרם - 22 שקלים לשעה. המו"מ שנערך בעניינם כבר הניב סיכומים - שבוטלו ברגע האחרון. עם זאת, בעקבות בקשה של חברת האבטחה המעסיקה את העובדים, נדחתה השביתה בכפוף לשימוע בבית הדין לעבודה מחר בצהריים

ברגע האחרון, השביתה נדחתה: מאבטחי שרי הממשלה תכננו לא לבוא מחר לעבודה, וזאת במחאה על תנאי השכר שלהם. לא מדובר במאבטחיו של ראש הממשלה, שר החוץ, שר הביטחון ונשיא המדינה - כי אם מאבטחי יתר 22 השרים, בסך הכל כ-170 מאבטחים. אולם, לקראת חצות, הכריע בית הדין לעבודה כי השביתה לא תתאפשר עד לקיום דיון בעניין מחר בשעה 15:30.

למאבטחים הללו משלמים 22 שקלים לשעת עבודה, והם מלינים על שכרם זה זמן רב - עוד לפני שחברת "מיקוד" שמעסיקה אותם זכתה פעם נוספת במכרז לאבטחת השרים. המאבטחים הגישו את התביעות באמצעות הסתדרות העובדים הלאומית, שפנתה לממונה על הסכמי השכר במשרת התמ"ת.

ברגע האחרון בוטל ההסכם

המשא ומתן שהתנהל בין הצדדים אמור היה להסתיים היום, אך בסופו של דבר לטענת ההסתדרות משכה חברת "מיקוד" את ההסכמות ורצתה עוד להתייעץ עם משרד האוצר. על כן, השביתה הייתה אמואה להיכנס לתוקפה כבר מחר בבוקר. אולם, בעקבות בקשת חברת "מיקוד", נעתר בית הדין לעבודה להוציא צו ארעי המתנה את השביתה בדיון בבית הדין מחר בשעה 15:30.

מהשב"כ נמסר כי ידעו על הכוונה לשבות - אך שרמת האבטחה לא תיפגע. כך או כך, מבקשים המאבטחים לפגוע בסמל השלטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת