הרופא המטפל בתאומה שטולטלה: "התינוקת נותקה ממכשירי ההנשמה"

מנהל היחידה לטיפול נמרץ שבה מאושפזת התינוקת בת ה-5 חודשים, שדודה חשוד בטלטול שלה, עדכן כי במהלך היום חל שיפור מסוים במצבה אך הוא ממשיך להיות קשה. עיקר הפגיעה במוח, כתוצאה מהחבלה בראשה. במשטרה בודקים את האפשרות שאדם אחר אחראי להתעללות ולא דודה

שיפור במצבה של התינוקת. אילוסטרציה (חדשות 2)

התינוקת מאזור הדרום, שלפי החשד טולטלה ונפגעה אנושות עדיין מאושפזת בבית החולים "סורוקה" שבבאר-שבע, שם דיווחו בשעות הצהריים על שיפור קל במצבה - שממשיך להיות מוגדר קשה. מצבה של אחותה התאומה, הסובלת גם היא מחבלות, מוגדר טוב.

פרופ' שאול סופר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים, שבה מאושפזת התינוקת, מסר היום פרטים לגבי מצבה של בת החמישה חודשים. "לפני כשבוע הגיעה אלינו התינוקת כשהיא מחוסרת הכרה ומצבה הוגדר אנוש, הבדיקות מצביעות על כך שעיקר החבלות בראש", הסביר פרופ' סופר.

"ניתן לומר כי מצבה השתפר מעט, אך ממשיך להיות קשה. הבשורה העיקרית שאני יכול למסור היום, הינה שהצלחנו לנתקה אותה ממכשיר ההנשמה והיא נושמת בכוחות עצמה", ציין פרופ' סופר והדגיש כי "היא עדיין מחוסרת הכרה, אך במצב קצת יותר טוב משהייתה בהתחלה".

"יתר הסימנים מצביעים על יציבות, הלב פועל בסדר, יתר האיברים עד כמה שבדקנו לא נפגעו", ציין הרופא והוסיף: "עיקר הפגיעה במוח, כיוון שהתינוקת נפגעה בראש. היא סבלה מדימום מוחי, עברה ניתוח וניקוז של הדימום. כעת אנו ממשיכים להעניק לה טיפול מלא ומקווים שמצבה ישתפר".

"לא בטוח שמדובר במי שהתכוון לפגוע בקטין"

בבית משפט השלום באשקלון הוחלט אמש להאריך בשלושה ימים את מעצרו של הדוד, צעיר בן 24 המתגורר בעיר, שהוגדר כחשוד העיקרי במעשה. ואולם, הדיון שבו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו חשף את מעטה המסתורין האופף את הפרשה ואת נסיבותיה.

נציג המשטרה אמר במהלך הדיון כי פרט לדוד, ששמו ויתר פרטיו המזהים נאסרו לפרסום, חשודים בטלטול הפעוטה גם אנשים אחרים. בין היתר, הוא חשף כי נבדק חשד שלפיו מכסה אותו החשוד על אדם אחר שהיה אחראי לפגיעה בתינוקת. "אנחנו צריכים לבצע מספר פעולות חקירה כדי לאשש או להפריך את זה לחלוטין", לדבריו.

הכרעת השופטת שדנה בתיק, סבין כהן, העניקה חיזוק לאפשרות שאדם אחר - ולא החשוד - הוא שגרם לחבלות הקשות. "התרשמותי מחומר הראיות היא שאין מדובר במי שהתכוון לפגוע בקטין", היא הסבירה בהחלטתה. "ייתכן שמדובר ברשלנות, אך בוודאי לא במי שהתכוון מראש להביא לפציעה החמורה".

טרם הדיון בהארכת המעצר, האשימו בני המשפחה את צוות מגן דוד אדום שהוזעק לטפל בתאומות בגרימת הנזק. מאז תחילת החקירה הספיק הדוד לשנות את גרסתו ואמר, בין היתר, כי אכן טלטל את אחת הפעוטות בניסיון להרגיע אותה ובעת שבכתה. הוא טען כי זו נשמטה מידיו ואז נחבלה בראשה מארון הבגדים והרצפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת