מושב ניר חן: 3 נשים נפצעו באורח קל לאחר שנחשפו לחומרי הדברה

שלוש נשים כבנות 20 נפצעו באורח קל לאחר ששאפו כמות גזולה של זרחן אורגני המצוי בחומרי הדברה. על פי ההערכות הראשוניות, השלוש שעובדות בחממה במושב ניר חן פתחו מיכל של חומר הדברה כשמאוורר פעל מולן, ונפגעו כתוצאה מכך

3 נשים נפגעו מחשיפה לחומרי הדברה (חדשות 2)

שלוש נשים בשנות ה-20 לחייהן, נפצעו באורח קל לאחר שככל הנראה נחשפו לחומרי הדברה, בחממות מושב ניר חן. צוות פרמדיקים של מד"א שהוזעק למקום העניק להם טיפול רפואי ראשוני וחילץ אותם מהמקום.

על פי ההערכות הראשוניות, שלוש הצעירות נחשפו לחומר מסוג זרחן אורגני, שהתפזר באחת מחממות המושב שבחבל לכיש. צוותי כבאות וטיפול בחומרים מסוכנים, שהוזעק למקום מתחנת קריית גת הסמוכה, מטפלים באירוע.

דובר מד"א זכי הלר, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "צוותי פרמדיקים נקראו למקום לטיפול בשלוש נשים שנפצעו באורח קל, הוענק להם טיפול ראשוני במקום והם פונו להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים ברזילי באשקלון".

משה עמר, דובר כבאות לכיש מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "הנשים עבדו עם חומר ההדברה בחממה. הן פתחו את המיכל כשמאוורר פעל מולם. כתוצאה מכך, ברגע שנפתח הבקבוק, האדים יצאו החוצה, והאוויר שיצא מן המאוורר הדביק להם את החומר לתוך הפנים".

"השלוש שאפו כמויות גדולות של זרחן אורגני בריכוז גבוה, דבר שגרם להם לאיבוד ההכרה", אמר עמר והוסיף: "לרוב משתמשים בחומרים הללו להדברה, אך בשל הימצאות המאוורר במקום נוצרה הפגיעה הקשה. טרם העברתם לטיפול רפואי, שטפו מהם כוחות ההצלה את החומרים המסוכנים, כדי שלא לפנותם לבית החולים עם הרעלים על גופם, ולמנוע פגיעה של שאר השוהים בחדר המיון".

כוחות משטרה הגיעו למקום ופתחו בחקירת האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת