רה"מ נפגש עם גלעד שליט: "חג החירות קיבל משמעות מיוחדת"

לראשונה מאז יום שחרורו מהשבי, נפגש היום גלעד שליט עם ראש הממשלה נתניהו בקריה. "רואים שחזרת לחיים, מעבדות לחירות ומחושך לאור תרתי משמע", אמר נתניהו, וגלעד השיב: "תודה על ההכרעה שקיבלת"

קרוב לחצי שנה לאחר ששוחרר משבי חמאס, נפגש היום גלעד שליט כשהוא מלווה בהוריו, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בקריה בתל אביב. בפגישה השתתף גם המתווך שהביא לעסקה, דוד מידן, גלעד הודה לנתניהו על ההחלטה לשחררו ואיחל לו "חג חירות שמח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתחילת הביקור פנה גלעד לראש הממשלה: "באתי להודות לך שהחזרת אותי, אני שמח לראות אותך ומאחל לך חג חירות שמח". נתניהו אמר לו בתגובה: "השנה החג מקבל משמעות מיוחדת, מעבדות לחירות, מחושך לאור - תרתי משמע".

"אתה נראה מצוין, ממש מצוין, רואים שחזרת הביתה וחזרת לחיים. אני שמח שאתה מתגבר על הכל, שאתה פה ויצאת מזה. החיים שלך עכשיו חופשיים ומשוחררים מדאגה", הוסיף ראש הממשלה וציין: "ראיתי שהלכת לראות כדורסל, ואני שמח לראות שהוספת במשקל".

גלעד השיב לו: "הוספתי שישה ק"ג. הזמן עובר מהר ואני עושה יותר דברים, אני יותר פעיל, סדר היום יותר מגוון, למשל באתי לפה ברכבת". ראש הממשלה שאל את גלעד: "מה אתה מתכוון לעשות עכשיו?", והוא השיב: "אמור להשתחרר מהצבא בקרוב". נתניהו ברך אותו ואמר: "אני יודע מזל טוב, מברוק".

גלעד סיפר לנתניהו על הטיפולים הרפואיים

"חלון הזמנים לשחרורך היה קצר מאוד ומאוד, ייתכן שבמציאות הנוכחית במצרים היה קשה עד בלתי ניתן להשיבך. לא רציתי שזה ייקח 20 שנה", הדגיש ראש הממשלה.

גלעד הוסיף וסיפר לנתניהו על הטיפולים הרפואיים שהוא עובר, ולאחר מכן הוא ומשפחתו העניקו לראש הממשלה שי סמלי - של ספר ציורים על אגמון החולה, כיוון שהיו בטיול משפחתי באגמון החולה. בספר כתבה משפחת שליט הקדשה: "לראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, בהוקרה והערכה 'רשמים מעמק החולה' - עולם הציפורים ועופות המים המסמלים חופש ודרור שאין תחליף להם".

אביבה על שרה: "ראו שהיא מבינה כאמא"

אמו של גלעד, אביבה אמרה במפגש: "היה לי חשוב לבוא עם גלעד שתראה איך המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. באנו להגיד לך תודה ראש הממשלה, לך ולרעייתך שהיתה איתי בקשר. ראו שהיא מבינה כאמא".

נועם שליט הוסיף: "אנחנו מבקשים לנצל את חג החירות. באנו להביע את הוקרתנו לראש הממשלה שבסופו של דבר אתה זה שהכרעת בהחלטה להחזיר את גלעד. אנחנו תמיד נזכור את זה. בילינו בחדר הזה ותמיד היינו באים בלב כבד. היום אנו שמחים לבוא לפה". ראש הממשלה הודה להם על הדברים ואמר שימסור אותם לרעייתו, וסיפר כיצד שרה אמרה לו כל הזמן ש"צריך לחשוב על הילד הזה שנמצא במחשכים".

אביו של גלעד, נועם שליט, אמר בתום הפגישה: "אנחנו יזמנו את הפגישה כדי להודות לו על המאמצים שעשה, ובסופו של דבר על ההכרעה וההחלטה שהוא לקח. לקראת חג החירות עשינו את זה. יש לזה משמעות ורצינו להגיד לו את זה באופן אישי".