חשש: ילדי דיפלומטית ישראלית באפריקה נדבקו באיידס

שני ילדיה הקטנים של דיפלומטית ישראלית באפריקה ייאלצו לעבור בדיקות איידס, לאחר שהתברר כי המטפלת שלהם היתה חולה במחלה - וזייפה את תוצאות הבדיקה שעברה. הקונסולית חוששת במיוחד משום שאחד מילדיה חולה במחלת עור כרונית שגורמת לפצעים ברגליים: "מספיק שפעם אחת המטפלת דיממה מהאצבע בזמן שהיא מרחה לו קרם על הפצע"

הדיפלומטית הישראלית ומשפחתה (באדיבות "ידיעות אחרונות")

אימה ביבשת השחורה. משפחתה של קונסולית ישראל באחת ממדינות אפריקה חוששת כי ילדיה הקטנים נדבקו באיידס, לאחר שהתברר כי מטפלת מקומית ששמרה בחודשים האחרונים על הילדים היא נשאית איידס במצב מתקדם.

על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות", הקונסולית עברה להתגורר באפריקה לפני כשבעה חודשים, יחד עם בעלה וילדיה, בני שנתיים ושלוש. במהלך החיפושים אחר מטפלת לילדים נמצאה אישה מקומית שהציגה בדיקות לפיהן היא לא נשאית איידס.

על פי הנהלים, פנתה שגרירות ישראל למעבדה בה נבדקה המטפלת, שם התקבל אישור שאלו אכן תוצאות הבדיקה. ואולם, לאחר יותר מחצי שנה בה טיפלה האישה בילדים הבחינו ההורים בהידרדרות במצבה הרפואי, והיא נראתה עייפה וחיוורת.

לאחר שנשלחה לבדיקות חוזרות - התברר כי המטפלת חולה באיידס. "שום דבר לא הכין אותנו לבאות", שחזרה הקונסולית. "לפני כמה ימים הגיעה התשובה כי המטפלת חולת איידס, ולא רק זה, התברר שהיא נשאית איידס מ-2009 ואף מקבלת תרופות שהממשלה מספקת".

לדברי הנציגה הישראלית, "היא זייפה את הבדיקות שהציגה והמעבדה שיתפה איתה פעולה. יתרה מזאת, היא ניסתה לשחד את הרופא עימו עובדת השגרירות כדי שירמה בדיאגנוזה, ואנחנו לא נדע שהיא נשאית איידס בשלב מתקדם מאוד".

"מתכון נפלא להדבקת הילד"

משפחת הקונסולית חוששת כעת כי המטפלת ששהתה זמן רב עם הילדים הקטנים, הדביקה אותם במחלה הקשה. הקונסולית אף מספרת בחרדה כי אחד מילדיה חולה במחלת עור כרונית שגורמת לו לפצעים ברגליים, שאותם הוא מגרד עד דימום.

"מספיק שפעם אחת המטפלת דיממה מהאצבע בזמן שהיא מרחה לבננו קרם על הפצע המדמם שלו, והנה מתכון נפלא להדבקת הילד. אנחנו צריכים לקחת את ילדינו לבדיקות איידס, אחת עכשיו ובדיקה שנייה בעוד שלושה חודשים", היא מסבירה.

ועד עובדי משרד החוץ מסר בתגובה: "מדינת ישראל חייבת לעשות הרבה יותר כדי להקל על השליחים ולשפר את תנאיהם כדי שמקרים כאלו לא יישנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת