צפו: נהג אוטובוס קונה פיצוחים בפקק

מאז פתיחת הרכבת הקלה בירושלים, רחוב אגריפס במרכז העיר פקוק בעשרות קווי אוטובוס שנאלצים לעבור בו. אחד מהנהגים צולם כשהוא מנצל את העמידה הנצחית בפקק כדי לקנות פיצוחים משוק מחנה יהודה הסמוך. אגד: "מדובר במעשה מיותר"

נהג האוטובוס קנה פיצוחים. ארכיון (חדשות 2)

אין ירושלמי שלא מכיר את "הפקק של אגריפס": בכל יום טור של אוטובוסים עומד כמעט בלי תזוזה עד שהם מצליחים להיחלץ מהרחוב העמוס. נהג אוטובוס באחד מקווי השירות של אגד ברחוב צולם כשהוא מנצל את הזמן בפקק לקנות פיצוחים בשוק מחנה יהודה הסמוך.

עם הפעלת הרכבת הקלה בירושלים וסגירתו של הרחוב הראשי בעיר - רחוב יפו - לתנועת אוטובוסים, כל תנועת האוטובוסים במרכז העיר עברה לרחוב אגריפס המקביל. העברת קווי השירות לרחוב אגריפס יוצרת כל יום "רכבת" של אוטובוסים העומדים אחד אחרי השני בפקק שכמעט לא מתקדם. מראה של נוסעים היורדים בתחנה הראשונה באגריפס, מתקדמים ברגל לתחילת הרחוב ועולים שוב על אוטובוס הוא נפוץ מכוון שהליכה ברגל מהירה הרבה יותר בהשוואה להתקדמות האוטובוסים.

אחד המראות הסוריאליסטיים שיוצר הפקק היומי צולם על ידי ראובן הרמתי ממגזין "סביב הטבע" והועלה לאתר יו-טיוב. קבוצת "15 דקות - תושבי ירושלים למען תחבורה ציבורית יעילה" שיתפה את הסרטון בדף הפייסבוק שלה שם נכתב "רק באגריפס: נהג אגד שתקוע בפקק הנצחי קונה פיצוחים תוך כדי. ישראל כץ תוקע את כולנו".

בקבוצה הבהירו כי אין להם שום ביקורת כלפי הנהג. "הביקורת היא כלפי שר התחבורה כץ שתוקע את כולנו, נוסעים ונהגים, בפקק באגריפס", נכתב בהמשך לסרטון.

מאגד נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: מדובר בסרטון רשת המתעד עומס תנועה חריף ברחוב אגריפס. האוטובוס המצולם בסרטון עומד זמן ממושך ואינו נמצא בתנועה ולכן, עצם קבלת השקית לאוטובוס העומד אינה מהווה בהכרח עבירה על חוקי התנועה, אך יחד עם זאת מדובר במעשה מיותר של הנהג. בימים הקרובים יזומן הנהג לבירור ולתדרוך ובמידת הצורך אף יופעלו כנגדו צעדים משמעתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת