האלמנה מרחובות לאלמנה מטולוז: "הקב"ה אוהב אותנו"

אווה סנדלר, שאיבדה את בעלה ושני ילדיה בפיגוע בטולוז הגיעה היום לנחם את אביבית שאער, האלמנה שאיבדה את כל משפחתה בשריפה ברחובות. "כל מה שהקב"ה עושה זה לטובה", אמרה אביבית לאווה, והיא השיבה: "חבל שאנחנו מתחזקים רק במצבים כאלה". אף עין לא נותרה יבשה

יומיים אחרי שהאש אחזה בבית משפחת שאער וכילתה את חייהם של אבי המשפחה וחמשת ילדיו, זרמו לשכונת נג'ארה שברחובות מאות מנחמים - בהם קרובי משפחה, שכנים, ידוענים וזרים - שהגיעו לחזק את ידיה של האם אביבית.

אורחת יוצאת דופן שם הייתה אווה סנדלר, ששכלה את בעלה ואת שני ילדיה בירי הרצחני בטולוז. היא עצמה שרויה בימים אלה באבל כבד והגיעה לחזק את ידיה של שאער, במה שהפך למפגש טעון ומרגש שלא הותיר אף עין יבשה. השיחה בין השתיים שודרה לראשונה ברדיו "קול ברמה".

"אני באמת מאמינה שאנחנו לא יותר רחמנים מהקדוש ברוך הוא, שהוא באמת אוהב אותנו", אמרה שאער לסנדלר. "כל מה שהוא עושה זה לטובה. אנחנו לא יכולים להבין את הטובה הזאת כי אנחנו באמת מוגבלים בשכל ובידיעה שלנו. הקדוש ברוך הוא נתן - ולקח". סנדלר השיבה: "חבל שאנחנו מתחזקים רק במצבים כאלה".

אביבית הוסיפה ואמרה לאווה: "יש לך את הזכות שהמשפחה שלך נרצחו על קידוש השם והם נמצאים במקום גבוה. המשפחה שלי נפלה כקרבן וכפרה על עם ישראל. לפחות שייצא מזה קידוש השם, התחזקות אמונה או דברים רוחניים אחרים".

בתום המפגש בין השתיים אמרה אביבית לאווה, המתלבטת בימים אלו האם לעלות ארצה מיד אחרי החגים, כי "אין כמו ארץ הקודש, תבואי לארץ". מרחובות המשיכה סנדלר לשדה התעופה, משם תטוס לצרפת ותעשה את חג הפסח במחיצת הוריה.

"קשה להבין מאיפה הגבורה הזאת"

באופן טבעי, סיימו גם האישים המוכרים את ביקור התנחומים שערכו בסערת רגשות לנוכח המפגש בין השתיים. הזמרת מרגלית צנעני עזבה בפנים חתומות ואמרה: "זה לא נתפס".

אריה דרעי, לעומתה, תיאר בהתרגשות את המראות בסוכת האבלים. "אלו שתי אמהות ואלמנות שאיבדו את כל המשפחה שלהן. הן מחזקות ומעודדות אחת את השנייה", הוא אמר. "קשה להאמין מאיפה שתי נשים מביאות גבורה כזו".

שר הפנים אלי ישי סיכם את ביקורו במקום ואמר: "זה נורא ואיום. אסון בסדר גודל שאני לא מכיר בתוך משפחה אחת. כל עם ישראל מבכה את השריפה ששרף ה' ואת האסון הנורא הזה".

במקביל, הולכת ומתקדמת חקירת נסיבות האסון. השלב הראשוני צפוי להסתיים בימים הקרובים בהגשת דוח. אחר כך יבדוק צוות החקירה את חוקיות המבנה שבו התגוררו בני המשפחה והפך שלשום למלכודת מוות - לא כדי להגיש כתב אישום, אלא כדי להזהיר את העירייה מפני הישנות הטרגדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת