אחרי חצי שנה: הצוללן ששחה ללבנון יוחזר לארץ

אחמד דעיף, צעיר מוואדי ערה, נעצר בלבנון לפני כחצי שנה אחרי שחצה את הגבול בצלילה מראש הנקרה. בזמנו התעקשה משפחתו כי מדובר בטעות, אך כעת מתברר כי הסיבה לחציית הגבול הייתה שונה: דעיף רצה לעבור להתגורר במדינה השכנה. למרות רצונו, אחרי חצי שנה במעצר בלבנון, הוא יוחזר מחר לישראל על ידי הצלב האדום

לפני כחצי שנה, נעצר בחופי לבנון צעיר ערבי-ישראלי, אחרי שהגיע לחופי המדינה השכנה בצלילה. בני משפחתו של הצעיר טענו כי מדובר בטעות וכי הוא לא הגיע ללבנון בכוונה. אולם לקראת חזרתו לארץ מחר מתברר - הוא רצה להגיע ללבנון.

אחמד ג'מאל דעיף, בן 32 מהכפר ערה, הוא רווק שהתגורר עם אמו ועבד כטבח במסעדה בנתניה. בחודש ספטמבר האחרון, הגיע דעיף לראש הנקרה כשהוא מצויד בחליפת צלילה ועשה את הדרך הימית ללבנון. כוחות הביטחון המקומיים לא היססו ועצרו אותו מיד בחשד לריגול לטובת ישראל, והוא הוחזק שם במעצר במשך החודשים האחרונים.

מקור הבקיא בפרטי האירוע מסר לחדשות 2 באינטרנט כי המניע למעשיו של דעיף הוא ככל הנראה רצונו לגור במדינה ערבית, וכי לא מדובר בטעות כפי שדווח בתחילה וכפי שטענה משפחתו לאורך כל הדרך.

כעת, כחצי שנה אחרי שנעצר והוחזק בלבנון, יועבר מחר דעיף לידי הצלב האדום בלבנון ומשם בחזרה לישראל. משפחתו של דעיף עודכנה כי הוא עתיד לחזור לארץ, אולם את חלומו לגור במדינה ערבית - יצטרך כנראה להגשים בפעם אחרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת