פקחי עוז בעיצומים: קליטת שוהים לא חוקיים בנתב"ג תיעצר

בעקבות מחאה על כך שהנהלת רשות ההגירה מסרבת לנהל משא ומתן עם נציגי עובדי יחידת עוז בנוגע לתנאי העסקתם, פתחו הבוקר פקחי היחידה בעיצומים. קליטת שוהים במתקן המסורבים בנתב"ג תיעצר באופן גורף. מתקן המסורבים מהווה מקום זמני עבור אזרחים זרים שכניסתם לישראל סורבה ועד לעלייתם לטיסה וחזרתם למדינתם

עיצומים ביחידת "עוז" (חדשות 2)

פקחי יחידת עוז במשרד הפנים מחריפים את העיצומים בהם החלו, לאחר שהנהלת רשות ההגירה סירבה לנהל משא ומתן על תנאי העסקתם וסמכויותיהם עם נציגי העובדים. החל מהבוקר נעצרה קליטת שוהים חדשים במתקן המסורבים בנתב"ג, מתקן הקולט תיירים שכניסתם לישראל סורבה.

יו"ר ועד העובדים דורון עזרא קרא להנהלת רשות ההגירה להתעשת בהקדם ולשבת עם העובדים לדיון אמיתי. עזרא הדגיש כי בקשות העובדים מתמקדות בהגנה על חיי הפקחים. לטענת העובדים, שר הפנים הביע בעבר את תמיכתו בעמדתם וכי קיימת הנחיית ממשלה בעניין מחודש אוקטובר האחרון. עד להודעה חשדה יימשכו העיצומים, ובמסגרתם יועבר הטיפול ליחידת ביקורת הגבולות. "זה פיתרון שיתאים ליום אחד, אבל לאורך זמן הם לא יצליחו לעמוד בעומס", מזהיר עזרא.

בטי מצר לוי, סמנכ"ל האיגוד המקצועי בהסתדרות העובדים הלאומית, המייצגת את עובדי יחידת עוז, טוענת כי הנהלת רשות ההגירה מתעלמת מניהול משא ומתן עם ועד העובדים ונסרבת לשמוע את טענותיהם. "לאחר שהחל סכסוך העבודה התנהגה ההנהלה בבריונות של ממש ודואגת בכל דרך אפשרית לנסות ולמוסס את מאבק העובדים תוך כדי איומים", אמרה מצר לוי.

מתקן מסורבי הכניסה לישראל ממוקם בשטח נמל התעופה בן גוריון ומהווה חלק מהשטח האווירי של נמל התעופה. המתקן מופעל בימים כתיקונם 24 שעות ביממה, 365 ימים בשנה. מתקן המסורבים מהווה מקום זמני עבור נתינים זרים שכניסתם לישראל סורבה מסיבות שונות ועד לעלייתם לטיסה וחזרתם למדינתם.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת