ספרי קודש חרוכים וחוטי חשמל חשופים: זירת האסון מבפנים

הצריף של בני משפחת שאער הפך אמש למלכודת מוות שגבתה את חייהם של חמשת הילדים ואביהם שהתגוררו בו. מראות ההרס ודממת המוות שהותירה אחריה האש ממחישים את ממדי האסון והזוועה שהתחוללו אמש במקום. כך זה נראה

ששת בני משפחת שאער שנספו אמש בשריפה שפרצה בביתם שברחובות הובאו אחר הצהריים למנוחת עולמים. תיעוד משרידי המבנה הארעי שבו התגוררו נחשף הערב בחדשות 2 - וממחיש את ממדיה של מלכודת האש המחרידה שאליה נקלעו.

משפחה שלמה נקברה, האם לא אזרה כוחות ונשארה בבית

דממת מוות שררה הבוקר בבית שבו התחולל האסון. שרידי פינת המחשב במטבח, מערכת הסטריאו החרוכה, ספרי הקודש השרופים וחוטי החשמל החשופים - כל אלה נותרות עדות אילמת לזוועה שגבתה את חייהם של אבי המשפחה, גיא שאער, וחמשת ילדיו - אליאב (11), אביתר (8), אמיתי (7), שירה (3) ואיתמר (שנתיים).

כבר בתחילת הבדיקה שללו החוקרים את ההנחה שהצתה היא שגרמה להתלקחות האש הקטלנית. כפי שמסתמן, נראה כי מה שגרם לאסון היה קצר חשמלי במטען טלפון סלולרי. במקביל, פתחו גם בעיריית רחובות בבדיקה כדי לברר האם המבנה שבו התגוררו בני המשפחה קיבל את כל האישורים הנחוצים.

"ראיתי מה שקרה, אף אחד בפנים לא היה יכול לשרוד"

תחילתה של הטרגדיה אמש, מעט אחרי 22:00. ההורים, גיא ואביבית, ביקרו בבית הוריה של האחרונה הממוקם בקרבת מקום. באותו הזמן, ישנו חמשת הילדים בחדר הקטן. כשבני המשפחה הבחינו באש שאחזה במבנה, מיהר גיא פנימה כדי להציל את ילדיו - בעוד שאביבית הזעיקה לזירה את מד"א.

אחד מעדי הראייה להתרחשות היה גדעון כהן, אחד השכנים של בני משפחת שאער. "הגענו למבנה. ראיתי את האישה שם משתוללת וצורחת", הוא סיפר. "היא צעקה לי שכל הילדים שלי בפנים, שבעלה נכנס ושהיא קוראת לו אבל הוא לא עונה. הייתי ליד הדלת וראיתי את מה שקרה שם, אז הבנתי שאף אחד בפנים לא יכול היה לשרוד".

בני המשפחה, בהם הסב הרתוק לכיסא גלגלים, ניסו להתקרב אל הבית הבוער - אך אנשי ההצלה והשכנים מנעו מהם מלחזות במראות הקשים. אחרי זמן קצר, יצאו מהמקום כוחות ההצלה עם אלונקות ריקות. זה היה האות שהביא עמו את בשורת האיוב על כך שחמשת הילדים ואבי המשפחה אינם בין החיים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת