ניסה להציל את הילדים - וליבה בטעות את האש

צוות החקירה המיוחד שהוקם בעקבות השריפה שגרמה למותם של בני משפחת שאער הגיע למסקנות ראשוניות. בין היתר התברר כי פתיחת החלון על ידי האב שניסה לחלץ את ילדיו גרמה לכניסת חמצן שגרמה לליבוי האש. "אי אפשר לשפוט אותו, זהו מעשה שכל אחד היה עושה", הסביר ראש צוות החקירה. גיסה של האם: "גיא הקריב עצמו למען ילדיו"

ביממה שלאחר האסון הכבד ברחובות, בו נספו שישה מבני משפחת שאער, מנסים חוקרי המשטרה ושירות הכבאות להבין האם ניתן היה למנוע את הטרגדיה הקשה.

בין היתר נבדקו מעשיו של האב גיא, שבאופן פרדוקסלי גרם לליבוי הלהבות. הוא ניסה לפרוץ באומץ לב לתוך החדר הבוער על מנת להציל את חמשת ילדיו, אולם מעשיו גרמו בטעות לכניסה של חמצן ולליבוי האש שהפכה לקטלנית.

רב-פקד שמעון אלימלך, ראש לשכת חקירות במרחב השפלה שעומד בראש צוות החקירה המיוחד שהוקם בעקבות השריפה, התייחס הערב למסקנות. "האב שמע את אחד הילדים בוכה, ניסה לראות מה קורה ואז ראה את העשן, אולם הוא לא הצליח להיכנס לחדר בגלל המזרונים שבערו", הוסיף קצין המשטרה.

"האב יצא חזרה מהבית, פתח את החלון של חדר הילדים ויכול להיות שזה גרם גם לכניסת חמצן לתוך הבית. אי אפשר לשפוט אותו, זהו מעשה שכל אחד היה עושה. הוא חשב שהעשן יתפזר, אבל ככל הנראה הסתבך בניסיון החילוץ".

קצין המבצעים של שירותי הכבאות ברחובות, רשף גמליאל פדידה, שהיה מראשוני הכבאים שהגיעו לדירה, הוסיף כי "אנחנו לא בטוחים אם האב פתח את הדלת, כל הסימנים מראים שהדלת עדיין לא נחרכה מחלקה הפנימי. כשהאב חדר לתוך הדירה, זה היה בשלב שהשריפה כבר היתה בעיצומה ולכן הוא לא יכול היה לחלץ את הילדים".

"הרעלים במזרון גרמו לילדים להירדם ולא להבחין באש"

טפסר בכיר אייל כספי, ראש חטיבת המבצעים בשירות הכבאות, התייחס אף הוא לנושא בשיחה עם חדשות 2. "המזרונים שאותרו בזירה פולטים כמות גדולה מאוד של רעלים בזמן שהם מתלקחים. אין תו תקן למזרונים הביתיים, ולכן הרעלים שנפלטו מהמזרון פגעו בילדים ששהו באותה שעה בדירה. הם נרדמו כתוצאה מההרעלה ולא יכלו להיות ערים להתפתחות השריפה בדירה".

משה מועלם, גיסה של האם אביבית שנותרה הזכר היחידי למשפחה, סיכם ואמר: "גיא הקריב את עצמו כדי להציל את הילדים. הוא נכנס לתוך התופת רק כדי להציל אותם".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת