הערכה ראשונית: השריפה פרצה במטבח הדירה

בבוקר שאחרי אסון השריפה ברחובות, השכנים מתקשים לעכל. הכבאים חוקרים את נסיבות השריפה, וההערכה הראשונית היא שקצר חשמלי באזור המטבח גרם לשריפה. הלוויתם של האב ו-5 ילדיו תיערך בשעה 15:00

בוקר עצוב בשכונת נג'ארה ברחובות: כל שנותר מהשריפה הקטלנית אמש, שגבתה את חייהם של גיא שאער וחמשת ילדיו - איתמר, שירה, אמיתי, אביתר ואליאב, היא עדות אילמת בדירה שנשרפה. בובות הילדים נותרו על רצפת החדר השרוף ובחדר הכניסה ניצבות המיטות בהן שכבו הילדים שנספו.

מביקור בדירה הקטנה ניתן להבין שלמי שהיה בתוכה היה קשה מאוד להתמודד עם השריפה הקשה ולכבות אותה. "הגענו לזירה, ביצענו הערכת מצב וישר התחלנו בפעולות הכיבוי", סיפר הבוקר לחדשות 2 רשף שמעון גמליאל, דובר שירותי הכבאות של רחובות. "ביצענו סריקה אחר לכודים ואת מקור השריפה. התחלנו את חקירת השריפה לאחר הכיבוי, ובשלב מאוחר יותר אני חושב שנוכל להגיע למסקנות מה היה מקורה".

הערכה ראשונית בלבד של כוחות הכיבוי הבוקר מדברת על כך שמקורה של האש בקצר חשמלי באזור המטבח, כיוון ששם נמצא מטף כיבוי. עם זאת, נבדקים כל כיווני החקירה הנוספים, ועבודתם של החוקרים עוד ארוכה בשל הנזק הכבד שנגרם בזירה.

עם היוודע דבר האסון אמש, זרמו שכנים וחברים רבים לבית הסבא והסבתא של המשפחה, הסמוך לדירה בה התחוללה השריפה הקטלנית. "איזה אסון, איזה אסון, רק היום הסבא והסבתא קמו משבעה לאחר שאיבדו בן, אחיה של אם המשפחה, כתוצאה ממחלה קשה", סיפר בזעקות שבר משה תם, יו"ר ועד שכונת נג'ארה. "הם עוד לא התאוששו מהאסון והאבל, ושישה בני משפחה נהרגו".

גם הבוקר פקדו את הבית עשרות שכנים, מתקשים לעכל את האסון. הלווייתם של ששת בני המשפחה תיערך ככל הנראה היום בשעה 15:00 ברחובות.

האם הבחינה באש - והזעיקה את כוחות הכיבוי

אביבית, ששהתה בשעת הדליקה בבית הוריה הנמצא בקרבת מקום, הבחינה בעשן שהיתמר מעל לצריף ומיהרה להזעיק את כוחות הכיבוי. לאחר מכן מיהרה למקום והחלה לזעוק לעזרה. באותו זמן נכנס בעלה למבנה בניסיון לחלץ את הילדים הלכודים.

בעקבות האסון הכבד נמצאת אביבית במצב נפשי קשה. בשעה זו היא מטופלת על ידי גורמי רווחה מטעם עיריית רחובות, שמלווים אותה ותומכים בה ביחד עם קרובי משפחה נוספים שהגיעו למקום האירוע. "אסון גדול נפל על המשפחה", אמר אמש בני, אחיה של אביבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת