בוטלה השביתה ברכבת ישראל

אחרי לילה ארוך של שיחות בין הצדדים, הוציאו ההסתדרות וועד עובדי רכבת ישראל הודעה לפיה הושגה התקדמות משמעותית במו"מ ולכן תתקיים תנועת הרכבות כסדרה הבוקר. בשעות הקרובות צפויים להכריז הצדדים על השגת הסכם ובכך תתבטל השביתה סופית ובאופן רשמי

ברגע האחרון בוטלה השביתה: אחרי לילה ארוך של שיחות שכללו את נציגי רכבת ישראל, ועד העובדים, ההסתדרות ומשרד התחבורה, הושגה ככל הנראה הסכמה בין הצדדים. בשעות הבוקר המוקדמות פורסמה הודעה לפיה תנועת הרכבות תתקיים היום כסדרה.

בהודעה, שפורסמה באופן משותף על ידי ההסתדרות וועד עובדי הרכבת, נאמר כי בשל התקדמות ניכרת במשא ומתן, בוטלה השביתה. בשעות הקרובות צפויים הצדדים להגיע, כנראה להסכמות ולכן, הרכבות יחלו בפעילותן הבוקר כסדרן.

אתר "גלובס" מדווח כי בניגוד להחלטת שר התחבורה ישראל כץ, עובדי הרכבת הם שיתחזקו במסגרת הרפורמה את הקרונות החדשים ולא חברת בומברדיה. למעשה, עובדי הרכבת יתחזקו את כל הקרונות החדשים שצפויים להגיע לישראל ו-70% מהקרונות העתידיים שיגיעו בתוך מספר שנים במסגרת פרויקט החשמול; אולם, בומברדיה תתחזק את כל הקרונות הישנים ו-30% מקרונות החשמול. בנוסף, מסתמן כי פיטורי והשעיית חלק מחברי הוועד, כולל השעיית גילה אדרעי, יבוטלו בשל הדרישה החד-משמעית שהציב עיני.

כפי שהוסכם עקרונית כבר לפני מספר שבועות, תוקם חברת בת בתחום המטענים וחברה בת שתנהל את הנדל"ן של הרכבת. העובדים יקבלו תוספת שכר של 25% ומענק בגובה 40 אלף שקל שיינתן בשתי פעימות - דבר שסוכם אף הוא בעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת