"האם הבחינה בעשן והזעיקה עזרה"

האסון ברחובות: אביבית שאער שהתה בבית הוריה כשהבחינה בעשן המיתמר מעל לצריף שבו שהו ילדיה. היא מיהרה להזעיק את כוחות הכיבוי, אך למרבה הצער הבעל והילדים נספו באסון. אביבית, שאיבדה את כל משפחה, מטופלת בשעה זו על ידי גורמי הרווחה. פרמדיק שהגיע למקום סיפר: "היא עמדה מחוץ לצריף וזעקה לעזרה"

האסון הכבד ברחובות - ברגע אחד חרב עולמה של אביבית שאער, שאיבדה את בעלה ואת חמשת ילדיה בדליקה שפרצה בצריף שבו שהו הילדים ברחוב נג'ארה ישראל.

אביבית, ששהתה בשעת הדליקה בבית הוריה הנמצא בקרבת מקום, הבחינה בעשן שהיתמר מעל לצריף ומיהרה להזעיק את כוחות הכיבוי. לאחר מכן מיהרה למקום והחלה לזעוק לעזרה. באותו זמן נכנס בעלה למבנה בניסיון לחלץ את הילדים הלכודים.

ניסיון החילוץ עלה בתוהו וששת בני המשפחה נספו: האב, גיא שאער בן 38, וחמשת ילדיהם: אליאב בן ה-11, אביתר בן ה-8, אמיתי בן ה-7, שירה בת ה-3 ואיתמר, תינוק בן שנה ושמונה חודשים בלבד. מתנדב איחוד הצלה שהגיע לזירת הדליקה סיפר כי הבחין באם ניצבת מחוץ למבנה הבוער. "היא צעקה 'הילדים שלי שם, תעזרו להם'", אמר.

מטופלת על ידי גורמי הרווחה

בעקבות האסון הכבד נמצאת אביבית במצב נפשי קשה. בשעה זו היא מטופלת על ידי גורמי רווחה מטעם עיריית רחובות, שמלווים אותה ותומכים בה ביחד עם קרובי משפחה נוספים שהגיעו למקום האירוע. "אסון גדול נפל על המשפחה", אמר הערב בני, אחיה של אביבית.

אורנה, קרובת משפחה שהגיעה למקום, סיפרה כי נודע לה על האירוע הקשה באינטרנט וכי רק בזירת האסון גילתה שאיבדה שישה בני משפחה, בהם חמישה ילדים קטנים. 

"אחד מבני המשפחה נפטר לא מזמן עקב מחלה שהייתה לו ולא מספיק שהם יצאו מאבל, עכשיו הם צריכים להיכנס לשם בחזרה", אמרה. היא הוסיפה כי טרם הספיקה לשוחח עם האם האבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת