טרגדיה ברחובות: 6 הרוגים בשריפה, בהם 5 ילדים

6 בני משפחה אחת נהרגו בשריפה שפרצה בצריף. מחקירה ראשונית עולה כי האב, גיא שאער (38) נכנס למקום כדי להציל את ילדיו - אליאב (11), אביתר (8), אמיתי (7), שירה (3) ואיתמר (2) - אך נלכד באש ונהרג. האם מטופלת על ידי גורמי הרווחה

טרגדיה ברחובות: בשריפה שפרצה בצריף בעיר נספו שישה בני משפחה אחת, בהם חמישה ילדים. אב המשפחה שהבין כי ילדיו נמצאים בבית הבוער נכנס למקום כדי לחלץ אותם - ונהרג.

ההרוגים בשריפה הם גיא שאער (38) וחמשת בניו: אליאב (11), אביתר (8), אמיתי בן (7), שירה (3) ואיתמר (שנה ושמונה חודשים). על פי הערכות ראשוניות מרביתם נפטרו מחנק, כתוצאה משאיפת עשן ועל גופן נתגלו סימני כוויות.

יגאל אסייג, פרמדיק מד"א שהיה בין הראשונים בזירת האירוע, סיפר לחדשות 2: "נקראנו לזירה העיקרית, שם עסקו הכבאים בפעילות הכיבוי והחלו להוציא את גופות הילדים החוצה. כולם יצאו ללא רוח חיים לצערי הרב. זו הייתה זירה קשה, אני לא זוכר אירוע כל כך קשה. אני לא אשכח אותו".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי השריפה פרצה אמש סמוך לעשר בערב בצריף ברחוב נג'ארה ישראל בו ישנו חמשת הילדים, בגילאי שנתיים עד 11. אם המשפחה, שהבחינה בלהבות מיהרה להתקשר ולהזעיק את כוחות הכיבוי. האב נכנס במהירות למבנה כדי לחלץ את ילדיו, אך מצא שם למרבה הצער את מותו עם הילדים.

על פי הערכת הכבאות מה שגרם לאירוע הוא ככל הנראה קצר חשמלי במבנה בו פרצה האש. האש שפרצה התלקחה במהירות, ולכוחות הכיבוי שהגיעו למקום לא נותר אלא לקבוע את מותם של חמשת הילדים ואביהם. האם ששרדה את האסון נמצאת במצב נפשי קשה, והיא מטופלת על ידי גורמי הרווחה. "אסון גדול נפל על המשפחה", אמר הערב בני, אחיה של האם.

בעקבות האירוע הוקם צוות מיוחד עם נציגי הכבאות והמשטרה, כדי לבדוק את הנסיבות שהובילו לאסון הכבד ואת מקור השריפה.

אורנה, קרובת משפחה של ההרוגים, סיפרה על התחושות הקשות: "נודע לי על האירוע דרך האינטרנט. הגעתי לפה לזירת האירוע ונודע לי שחמישה מהאחיינים של בתי - נהרגו. לא ידענו דברים מדוייקים. האח לא מזמן נפטר עקב מחלה שהייתה לו לפני זמן קצר, וברגעים אלו לא מספיק שהם יצאו מאבל, הם צריכים שוב פעם כנראה להכנס לשם חזרה".

"צוותי מד"א קבעו את מותם של השישה"

מנכ"ל מד"א אלי בין סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "ששת ההרוגים הם בני משפחה אחת, בהם אב המשפחה וחמישה ילדים. האם ככל הנראה הצליחה להיחלץ מהמקום. לזירה הגיעו שבעה אמבולנסים ושש ניידות טיפול נמרץ שנאלצו לקבוע את מותם של השישה".

סנ"צ יאיר חצרוני מפקד יחידת רחובות עדכן בזירת האירוע: "בסביבות השעה 22:00 בערב קיבלנו דיווח על שריפה. צוות סיור של תחנת רחובות הגיע למקום והבחינו פה ביחידת דיור שנמצאת כאן מאחורינו בוערת עם אש חזקה מאוד. מיד לאחר מכן הגיעו שירותי כבאות אש ונרתמנו לסייע להם. מדובר באירוע קשה מאוד".

רשף גמליאל פדידה, קצין כיבוי ודובר תחנת רחובות סיפר חדשות 2 באינטרנט: "קיבלנו קריאה על שריפה בבית פרטי, ובו מספר לכודים. במקום פעלו שני צוותי כיבוי ומנוף". פדידה הוסיף כי במהלך סריקות שנערכו בדירה התגלו שישה הרוגים שחולצו על ידי הכבאים. גופות ההרוגים יועברו למכון לרפואה משפטית באבו כביר.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, משה נוסבאום, ניר דבורי, ברהנו טגניה, עמית סגל וגלעד שלמור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת