"על המבקר להפסיק חקירת הכרמל"

חלק ממשפחות הרוגי אסון הכרמל טוענות: יש הבדלים מהותיים בין טיוטת דוח המבקר הראשונה לבין הטיוטה השנייה. במכתב למבקר המדינה הן שואלות מה גרם לשינוי המגמה, וקוראות למבקר להפסיק את חקירתו: "רק ועדת חקירה ממלכתית תוציא את האמת לאור"

"הפסק החקירה". הכרמל השרוף, ארכיון (רויטרס)

כמה ממשפחות הרוגי אסון הכרמל פנו במכתב אל מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס וכתבו: "אדוני המבקר אנו דוחים את דו׳ח אסון הכרמל מכל וכל וזה עוד בטרם פרסומו". לטענתם, המבקר לא חקר את אסון האוטובוס את רק את התנהלות הממשלה בנושא שירותי הכיבוי, ולטענתם מדובר בשני אירועים שונים.

"שריפת הכרמל ואסון האוטובוס הצוערים הינם שני אירועים שונים לחלוטין זה מזה אך קשורים זה בזה. אדוני (המבקר) לא חקר את אסון האוטובוס הצוערים בו נספו 44 בני אדם אלא את התנהלות ממשלת ישראל ואת שריה.

לטענתם אסון אוטובוס הצוערים לא נחקר ולא מקבל התייחסות, כשלמעשה המבקר נתמנה לחקור את מותם של 44 נספים באסון ולא את התנהלות ממשלת ישראל ואת שריה. כך, המשפחות השכולות נשארות ללא מענה. לטענתם יש שינוי דרסטי בין הטיוטה הראשונה לטיוטה השנייה שמהווה הבדל של יום ולילה.

"אנו דורשים שתפסיק את חקירתך"

"בטיוטה הראשונה כפי שאדוני התבטא לא אחת בתקשורת וגם בפגישה שנערכה במשרדך בירושלים עם המשפחות השכולות, ישנם ממצאים המעידים רשלנות הגובלת בפלילים לכאורה בדרג המבצעי. הדבר הזה טושטש לחלוטין בטיוטה השנייה. אנו שואלים היכן נעלמו ההוכחות והראיות שהיו בטיוטה הראשונה? האם מישהו הצליח להלך אימים ולהפריע לגילוי האמת?"

בהמשך, קוראות המשפחות למבקר המדינה להפסיק את החקירה: "מאז האסון עברו שנה וארבעה חודשים. זה זמן ארוך ומייגע הגורם לסבל נוראי בקרב המשפחות השכולות. עדים מרכזיים באירוע לא נחקרו. על כן אדוני המבקר, לאור הדברים האלה ועוד דברים אחרים שאנו מנועים על פי חוק לאמר אנו דורשים ממך כמשפחות שכולות באסון הזה להפסיק את חקירתך, ולהחזיר את המנוי שניתן לך על ידי ראש הממשלה והועדה לביקורת המדינה ואלה יקימו ועדת חקירה ממלכתית שתוציא את האמת לאור".

את מכתבם מסיימים בני המשפחות השכולות כי אם המבקר לא יפסיק את בדיקתו, הם ייאלצו לפנות לבג"ץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת