אדרעי: "אני לא הסיבה לשביתה"

אם המו"מ שמתנהל כעת בין הנהלת רכבת ישראל, העובדים, משרד התחבורה וההסתדרות לא יביא לפריצת דרך, תרד ממחר בבוקר הרכבת מן הפסים ותושבת. יש האומרים שזו השעיית יו"ר הוועד גילה אדרעי, יש טוענים שזו ההפרטה החד צדדית. אדרעי טוענת בתוקף: "זה האמצעי היחיד שיש לנו"

רגע לפני שרכבת ישראל שוב מושבתת, והנוסעים המתוסכלים שוב ייאלצו להתמודד עם דרכי תחבורה חלופיות, מביעה יו"ר ועד עובדי הרכבת תקווה שיימצא פתרון וטוענת שפשוט אין דרך אחרת להגיע לפתרון בין ההנהלה וועד העובדים. "הרכבת מנסה לקחת נכס ציבורי ולחלק אותו לאנשים פרטיים", אומרת אדרעי, "אתם אחר כך תצטערו, אבל אני ניסיתי. המצפון שלי לפחות נקי".

בנוסף, מתעקשת אדרעי כי אין קשר בין ההשעיה שלה ובין השביתה ברכבת: "השופטת נתנה לנו אפשרות, שבמידה ולא נגיע להסכמות במשא ומתן, להשבית בימי שני, שלישי, רביעי, שישי ושבת. כבר יותר משבועיים אנחנו לא משתמשים באפשרות הזו, כי חשבנו שנגיע להבנות. אבל ההנהלה נכנסה למצב של כמה שיותר כוחניות, וכנראה שהיא לא רוצה להגיע להבנות".

"אמרנו (למנכ"ל הרכבת) שאנחנו לא מעוניינים יותר לדבר, כי עבר הזמן שהוא הקציב לנו כדי לקבל פתרונות ואנחנו כבר לא מעוניינים שיגיע למתחם לשוחח איתנו", מסבירה יו"ר ועד העובדים, "אנחנו עושים כל דבר שהמנכ"ל מורה לנו מבחינת עבודה, אבל שיחות אישיות עמו אנחנו לא מחויבים לקיים".

ובכל זאת, אדרעי מקווה שהמצב לא יגיע שוב לשביתה: "אני מקווה מאוד שהדיונים יעלו על הפס הנכון ויהיו הבנות ולא נצטרך להשבית את הרכבת מחר. לא נותרו לנו צעדים אחרים למעט השביתה. הייתי שמחה לעשות צעד שלא יפגע בציבור, אבל לא נראה לי שמשהו כזה קיים".

בקשר לנושא ההפרטה אומרת אדרעי: "כשתאונת הרכבת הבאה תקרה ברכבת מופרטת, כל מה שאוכל לומר יהיה: 'אמרתי לכם'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת