בגלל טרגדיה: החתונה תתקיים בספירת העומר

יומיים לפני שעמד איתמר אוחנה מאשדוד להינשא לבחירת לבו, הלכה אמו לעולמה במפתיע. בני הזוג התלבטו אם לקיים את החתונה כמתוכנן, ופנו לרב עובדיה יוסף כדי להתייעץ עמו. בהחלטה יוצאת דופן פסק הרב שיש לדחות את החתונה עד אחרי חג הפסח, אך לקיים אותה מיד אחרי החג, למרות ספירת העומר

החתונה נדחתה, אך תקיים בספירת העומר. איל (חדשות 2)

יומיים לפני היום המאושר בחייהם של בני זוג מאשדוד, פקדה אותם טרגדיה ששינתה את כל התכניות: הרבנית פנינה אוחנה ז"ל, אמו של החתן, הלכה לעולמה במפתיע והותירה את בני המשפחה אבלים והמומים.

ההכנות המרגשות לחתונה הפכו בן רגע לסידורי לוויה ושבעה, ובני הזוג החליטו לפנות לרב עובדיה יוסף כדי להתייעץ איתו לגבי קיום החתונה. אחד מבני המשפחה פנה לרב עובדיה יוסף, והניח על שולחנו את השאלה אם לדחות את הטקס או לקיים אותו כמתוכנן.

לוח הזמנים הקצר חייב תשובה מהירה, שלא איחרה להגיע והפתיעה חלק מבני המשפחה. על פי ההחלטה, שפורסמה ב"כיכר השבת", הרב השיב שיש לדחות את החתונה לאחר חג הפסח, ובשל הטרגדיה הקשה הוא התיר להם להינשא למרות האבל והעומר.

מדובר בפסיקה חריגה, שכן בזמן ספירת העומר, שבה מונים את הימים שבין פסח לחג השבועות, נוהגים מנהגי אבלות, ממעיטים בשמחה, לא מסתפרים ומתגלחים, ולא עורכים חופות. חלק מהמאמינים גם נמנעים מללבוש בגד חדש כדי לא לברך "שהחיינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת