גילה אדרעי פוצצה את הדיון והושעתה ל-3 חודשים

יו"ר ועד עובדי הרכבת תושעה מעבודתה למשך 3 חודשים ותשוב לעבודה - רק בתנאי שלא תאיים שוב על עובדים. לאחר שהנהלת הרכבת דחתה את בקשתה לזמן את 4 חברי ההנהלה שטוענים שאיימה עליהם, פוצצה אדרעי את השימוע בזעם ועזבה

יו"ר ועד עובדי הרכבת גילה אדרעי תושעה ל-3 חודשים מתפקידה, ותחזור בתנאי שלא תאיים שוב על עובדי החברה - כך החליטה היום הנהלת הרכבת בעקבות תלונות של ארבעה חברי הנהלה על קריאות נאצה כלפיהם. אדרעי עזבה בזעם ופוצצה את השימוע בהנהלת הרכבת.

אדרעי דרשה לזמן לחקירה את ארבעת חברי ההנהלה שהתלוננו נגדה, אולם הנהלת הרכבת דחתה הבקשה ולפיכך היא החליטה לעזוב בזעם את הדיון. "מדובר בהליך שאינו תקין", מסר עו"ד שי תקן מטעם ההסתדרות, שייצג את אדרעי בשימוע.

מוועד עובדי הרכבת נמסר כי ההסתדרות הנחתה את שאר חברי הוועד והעובדים שלא להתייצב להמשך השימועים. אדרעי עצמה אמרה לאחר שהוצאה מהאולם כי "לא היה שימוע... זאת לא החלטה רצינית".

בינתיים, ועד עובדי רכבת ישראל ממשיך לנקוט בצעדי מחאה נגד ההפרטה לכאורה של עבודות תחזוקת הקרונות ברכבת, לידי יצרנית הקרונות בומברדיה. אתמול הודיעו חברי הוועד כי הם מחריפים את מאבקם הנהלת הרכבת ומשרד התחבורה, ולכן החל מהבוקר הפקחים ברכבות לא בודקים את כרטיסי הנוסעים במהלך הנסיעה.

בנוסף להשבתת פעילות הפקחים, כוללים עיצומי העובדים גם את השבתת בית הספר להדרכת מקצועות הרכבת, שתביא להפסקת הכשרת עובדים ונהגי קטרים חדשים. כמו כן, העובדים הונחו לא לעבוד דקה מעבר לשעות העבודה הרגילות, ולכן לא יעבדו יותר שעות נוספות.

מהנהלת הרכבת נמסר בתגובה כי "הוראת ההסתדרות לעובדים לא להגיע לועדות המשמעת, היא צעד שמפקיר את שלטון החוק ומהווה ביזוי של החלטת בית המשפט. צר לנו כי ההסתדרות נגררת להגנה על נציגי הוועד בכל מחיר, גם כשהוא מעודד תקיפה של מנכ"ל החברה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת