צפו: אלף מפגינים בת"א נגד תקיפה באירן

על רקע התגברות הדיווחים על תקיפה ישראלית אפשרית נגד מתקני הגרעין באירן, התגייסו אזרחים ישראלים להפגנה הקוראת לראש הממשלה נתניהו שלא לתקוף, תחת הכותרת "אין מנדט למלחמה". למעלה מ-1,000 מפגינים צעדו מכיכר הבימה בת"א לעבר גן מאיר, וזעקו: "ביבי וברק - מלחמה היא לא משחק". כך זה נראה

אחרי הקמפיין בפייסבוק ששלח מילות אהבה ותמיכה לעם האירני, הישראלים המתנגדים לתקיפה באירן יצאו לרחוב. הערב נערכה ברחובות תל אביב הפגנה הקוראת לראש הממשלה נתניהו להימנע מתקיפה של מתקני הגרעין בטהרן. את ההפגנה העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

למעלה מ-1,000 מפגינים התכנסו בכיכר הבימה בת"א, וצעדו לכיוון גן מאיר שם נערכה עצרת מחאה. המפגינים הניפו שלטים וקראו קריאות קצובות בנוסח "אחת שתיים שלוש ארבע, לא רוצים עוד מלחמה", "ביבי וברק - מלחמה היא לא משחק", "לצבא אין פיתרון, רק שלום הוא ביטחון" וגם "השקרים של השלטון לא יביאו ביטחון".

מארגני המחאה מבהירים כי "למרות שקיים רושם שמבחינת ראש הממשלה העם מוכן לתקיפה באירן - אנחנו לא מוכנים. ביחד נבהיר לנתניהו ולעולם כי אין מנדט להוציא אותנו למלחמה עם אירן".

לטענת המארגנים, "תקיפה ישראלית חסרת אחריות באירן, שבעקבותיה מלחמה שמי יודע כמה יהרגו בה וכמה זמן היא תימשך, היא לא דבר שנסכים לו. הסקרים מראים: רוב הציבור הישראלי מתנגד לתקיפה שרוקח נתניהו".

"אני מגיע מחיפה, עיר שיודעת איך נראית מלחמה - בלבנון השנייה ספגנו אלפי טילים. לפי כל הגורמים המוסמכים, זה מה שייקרה במקרה של מלחמה עם אירן. דרושה ממשלה של צדק חברתי ולא של מלחמה נוספת", אמר אחד המפגינים לחדשות 2 באינטרנט. "המלחמה הזו היא ספין כדי לדחוק הצידה את סדר היום החברתי שהציפה המחאה בקיץ האחרון. העם לא רוצה מלחמה מול אירן".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת