הרב שבתו נרצחה: "שמעתי אותם צורחים 'יורים עלינו'"

נשיא המדינה שמעון פרס ביקר בבתי משפחות הרוגי הפיגוע בטולוז. אביה של מרים הקטנה שנרצחה על ידי המחבל מוחמד מראח סיפר לנשיא את רגעי הזוועה שבהם חדר המחבל לבית הספר שהוא מנהל. "אני יודע שכאבכם קשה מנשוא", אמר פרס לבני המשפחות

פרס עם אביו ורעייתו של יונתן סנדלר ז"ל (יוסף אבי יאיר)

נשיא המדינה, שמעון פרס הגיע הבוקר לביקור ניחומים בבתי משפחות סנדלר ומונסנגו, ששכלו את יקיריהן בפיגוע הירי בבית הספר היהודי בטולוז. "האסון שקרה הוא אכזרי ביותר", אמר פרס לבני המשפחות השכולות.

יעקב מונסנגו, מנהל בית הספר "אוצר התורה" ואביה של מרים ז"ל, שהיה עד ראייה לאירועים בטולוז, שיתף את הנשיא בזוועות שחווה וראה. "לא שמעתי יריות אלא מיד צרחות של המילים 'יורים עלינו' ואז המחבל ברח וגילינו את גודל הזוועה. הנס הגדול היה שטנדר עצר את התקדמות האופנוע המפגע. הוא התכוון להיכנס לבית הכנסת שם חיכו עשרות ילדים ובכך נמנע טבח", סיפר מונסנגו לנשיא.

"האובדן עצום ואני יודע כי כל רגע שעובר עליכם מאז הירצחם הוא קשה מנשוא וכואב", אמר פרס למשפחות. בביקורו בבית משפחת סנדלר, ששכלה את אבי המשפחה יונתן ז"ל ושני הילדים גבריאל ואריה ז"ל, אמר פרס לאם אווה: "אני רק יכול לתאר לעצמי מה עובר עלייך בימים קשים אלו, אך מעל הכל את אמא לבת ונותרת עם התפקיד הקשה והחשוב שמחייב אותך להיות חזקה בעבור ביתך ולדאוג לעתידה".

הנשיא הוסיף: "אני מתרשם כי את אישה איתנה ובטוח כי תהיי חזקה בעבורה. באתי לכאן כדי למסור לך את אהבת העם ולאחל לך שלא תדעי עוד צער".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת