אווה סנדלר במסר מצמרר לציבור: "נשקו את ילדיכם"

יומיים לאחר שקברה את בעלה יונתן ושני ילדיה הקטנים אריה וגבריאל, שנרצחו בפיגוע בביה"ס היהודי בטולוז, פרסמה הלילה אווה סנלדר מסר מרגש באתר בית חב"ד ובו מבקשת ממקורביה להמשיך את חייהם ולהעניק חום ואהבה לילדיהם

ארבעת הנרצחים בפיגוע בטולוז

פרידה כואבת: ימים ספורים לאחר שאיבדה את היקר לה מכל, מעבירה הבוקר אווה סנדלר, אלמנתו של יונתן סנדלר ז"ל ואמם השכולה של גבריאל ואריה הקטנים, מסר מרגש לציבור הרחב ובו מספרת את אשר עובר עליה בימים הקשים הללו.

במכתב שפרסמה באתר "בית חב"ד", כותבת סנדלר: "לבי שבור. אינני מסוגלת לדבר. אין כל דרך שבה אוכל להביע את הכאב הגדול על הירצחם של בעלי היקר הרב יונתן ובניי אריה וגבריאל, ייקום דמם יחד עם הילדה מרים מונסונגו, בתו של הרב יעקב ורעייתו. הלוואי ואיש לא ייאלץ לחוות אי פעם כאב וסבל שכאלה".

"אך כה רבים מכם אהוביי, אחיי ואחיותיי בצרפת וברחבי העולם, שואלים ורוצים לדעת מה תוכלו לעשות למעני, למען ליאורה בתי, ולמען נשמותיהם היקרות של בן זוגי ושל ילדינו, ואני מרגישה שאני מוכרחה לענות לכם כמה מילים", כתבה.

בהמשך הוסיפה האלמנה: "חייו של בעלי היו מוקדשים להוראת התורה. עברנו בחזרה לארץ מולדתו כדי לעזור לצעירים ללמוד על יופייה של התורה. הוא היה באמת ובתמים איש טוב ואוהב ומעניק ולא אנוכי. תמיד מחפש דרכים לגלות את טוב הזולת".

"מי יכול היה לדעת כמה שהותם עמי תהייה קצרה?"

"יונתן ואני גידלנו ביחד את אריה וגבריאל כדי ללכת בדרכי התורה. מי יכול היה לדעת עד כמה קצרה תהיה שהותם עמי עלי אדמות ועד כמה קצר הזמן בו אוכל להיות עמם כאן, כאימא?", כתבה בכאב והוסיפה: "אינני יודעת כיצד אני או הוריו ואחותו של יונתן נמצא תנחומים וכוח, אך אני יודעת שדרכי האלוקים טובות הן וכי הוא ימצא את הדרך לתת לנו את הכוח להמשיך הלאה. אני יודעת שנשמותיהם הקדושות תהיינה עמנו לעד ואני יודעת שבקרוב מאוד יגיע הזמן שבו נתאחד עמם, בעת ביאת המשיח".

"אני מאמינה בכל ליבי בדברי הפסוק 'ה' נתן ה' לקח יהי שם ה' מבורך מעתה ועד עולם'. אני מודה לבורא העולם על הזכות לגדל את ילדיי ולהיות שותפה של בעלי, וברור שעכשיו בורא העולם רצה לקחתם אליו השמיימה, למקום בו יהיה להם טוב יותר", הוסיפה חוה סנדלר.

"אמרו לילדכם כמה אתם אוהבים אותם"

בפנייתה לציבור הרחב המבקש להעניק סיוע לה ולמשפחתה, אמרה חוה כי "לכל אלה מביניכם אשר מבקשים להביא נחמה למשפחתנו ונחת לנשמות היקרות שלי - המשיכו את חייהם. קשה לי מאוד לכתוב זאת, אך אני מרגישה שאני מוכרחה לומר לכם את אשר בוער בלבי: הורים, אנא נשקו את ילדיכם. אנא אמרו להם כמה אתם אוהבים אותם".

"אנא הוסיפו שיעור תורה לחייכם, ויהא הדבר עם משפחתכם, ידידיכם או לבדכם. אנא עזרו לאדם אחר שאולי קשה לו לעשות זאת לבדו. אנא הדליקו נרות שבת קודש בכל יום שישי, שתי דקות לפני זמן הדלקת הנרות. חג הפסח מתקרב. אנא, הזמינו בפסח הזה עוד אדם לביתכם, מישהו שאולי אחרת לא יהיה לו סדר פסח, כדי לחגוג את חג החירות".

בסיום המכתב הודתה סנדלר על התמיכה והאהבה הרבה שלהן היא זוכה מקרב החברים והמשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת