צפו: 100 "שרמוטות" צעדו בתל אביב

כ-100 מפגינים צעדו הערב ב"צעדת השרמוטות" הראשונה שנערכה בישראל. המפגינים דרשו להפסיק את אפליית הנשים, ולעצור את התופעה לפיה גברים מגדירים נשים כ"מטרה קלה לאונס" בשל לבושן. בשבועות הקרובים ייערכו צעדות נוספות בחיפה ובבאר שבע

כ-100 נשים וגברים צעדו הערב ברחובות ת"א במסגרת הפגנה יוצאת דופן, שזכתה לכינוי "צעדת השרמוטות". הצעדה נועדה להעלות על סדר היום את העובדה כי במקרים רבים מואשמת האישה כי בעקבות לבוש פרובוקטיבי - היא מהווה מטרה נוחה לגברים שמטרידים אותה או אף חמור מכך.

המפגינים, מי ביניהם לבוש יותר ומי פחות, הניפו שלטים וקראו קריאות בנוסח: "נשים אומרות די להטרדות", "דורשות שוויון זכויות, שוויון מלא", ו"די נמאס, תאשימו את האנס". בקבוצת הפייסבוק של ההפגנה הגדירו את האירוע כמוצלח, והבטיחו לקיים עוד שתי צעדות כאלה בשבועות הקרובים - בחיפה ובבאר שבע.

"צעדת השרמוטות" הראשונה נערכה לפני מספר חודשים בקנדה, לאחר ששוטר התבטא בכלי תקשורת מקומי כשאמר: "על הנשים להישאר בטוחות ולא להפוך לקורבנות. על נשים להימנע מלהתלבש כמו שרמוטות". בעקבות האמירה המקוממת הזו החלו להיערך צעדות ואירועי מחאה ברחבי העולם - והערב גם בתל אביב.מצעדים נוספים ייערכו בחיפה בעוד כשבוע ובבאר שבע בחודש הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת