משפחת ההרוגה בטולוז: "חשים הקלה"

אריה מונסנגו, דוד של מרים בת ה-8 שנהרגה בירי בטולוז, קיבל את הבשורה על מות המחבל בהקלה: "אין לנו רצון בנקמה, אבל אנחנו שמחים שהוא לא ימשיך בדרכו". למרות המוות הטרגי של מרים, הצהיר כי הוא לא יקטע את חיי הקהילה היהודית בצרפת

בני משפחתה של מרים מונסונגו ז"ל, שיושבים עליה שבעה בביתם בירושלים, קיבלו את הידיעה על מותו של המחבל מוחמד מראח בטולוז. לצד האבל הכבד על מותה של מרים בת ה-8, בני המשפחה מודים שחשו הקלה למשמע הבשורה.

"לא חיפשנו נקמה משום שזה לא יחזיר את מרים או את הקורבנות האחרים, אבל יש כאן תחושה של הקלה", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אריה מונסונגו, דוד של מרים. "לפחות הוא לא ימשיך להרוג יהודים ואנשים אחרים".

מותו של מראח, שם הסאגה הזו מאחוריהם. "אם הוא לא היה נהרג, זה היה מחזיר אותנו כל הזמן לסרט המר שחווינו. סך הכל יש תחושה של הקלה כי אולי אחרים ימשיכו במעשיו, אבל הוא לא".

למרות מותה הטרגי של מרים הקטנה, אין בלבם מחשבות להפסיק את חיי הקהילה היהודית בטולוז. "אני מבלה בקהילה כמה ימים בכל שנה, מדובר במקום שקט. מי היה חולם שבמקום כזה שקט תקרה כזו טרגדיה?", אמר הדוד. "מעולם לא הייתה שום בעיה עם הקהילה המוסלמית שם. זו טרגדיה מכל הבחינות".

מוקדם יותר הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לנחם את בני המשפחה. "אני לא הייתי נוכח בביקור של ראשה ממשה אבל הבנתי שהוא דוגל בשהייה שלנו בצרפת, והציע לא להרים ידיים ולהמשיך את חיי הקהילה. הוא אף הציע לשנות את שם בית הספר לזכרם של הקורבנות", הוסיף הדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת