רה"מ ניחם את משפחות הנרצחים: "ננציח את שמות הנרצחים בבית הספר בטולוז"

יממה לאחר ההלוויותיהם של 4 הנרצחים בבית הספר היהודי בטולוז, הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור בבית המשפחות בירושלים והביע את תנחומיו. "קשה לאבד בן משפחה, אבל חייבים להתגבר", אמר נתניהו והציע לקרוא לבית הספר בטולוז על שם הנרצחים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לבית משפחת מונסונגו בירושלים, שם נפגש עם בני משפחתה של מרים מונסונגו ז"ל בת ה-8, שנרצחה בבית הספר היהודי בטולוז. לבקשת המשפחה, הפגישה התנהלה ללא נוכחות של כלי תקשורת והסתיימה בהצעה מצד ראש הממשלה לשנות את שם בית הספר ולהנציח בו את שמות ההרוגים.

הביקור הממלכתי התנהל תחת אבטחה כבדה, יחד עם שגריר צרפת בישראל כריסטוף ביגו. במהלך הפגישה בבית משפחת מונסונגו, נתניהו הביע את תנחומיו בפני הוריה ואחיה של מרים. ראש הממשלה שוחח עם בני המשפחה על אחיו יוני נתניהו ז"ל, ועל הקושי לאבד קרוב משפחה. "זה לא קל, אבל עם זאת חייבים להתגבר", אמר ראש הממשלה.

"אם לרוצחים האלה הייתה יכולת הם היו רוצחים את כל היהודים", הוסיף נתניהו. "לחשוב על מרים הקטנה שנרצחת בצורה כה אכזרית זה נורא. שכול זה כמו נכות, זה כואב ומייסר. כאילו גדעו חלק מגופך. כולנו מתפללים שתמצאו את הכוחות להתמודד עם כאבכם".

בסיום הפגישה, אמר קרוב משפחתה של מרים לחדשות 2 כי למרות הרצח המזעזע, אין בכוונתם לעזוב את הקהילה היהודית בטולוז. "זה מה שהם רוצים, שנסתלק משם", אמר בן המשפחה. "אבל אנחנו לא נעזוב, ראש הממשלה גם הבטיח שיפעל לחיזוק הקהילה היהודית בטולוז".

מוקדם יותר נפגש נתניהו עם אווה סנדלר, ששכלה את בעלה יונתן ושניים מילדיה. "כל שטח שיהודים דורכים עליו, הרוצחים האלה מתייחסים אליו כאל שטח כבוש. מדינת ישראל קמה כדי להיות מגן לעם היהודי", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת