ארונות קורבנות הירי בטולוז בדרכם לישראל

בצרפת ממשיכים לחפש אחר קצה חוט שיוכל להוביל את החוקרים אל האחראי לרצח המחריד של ארבעת ההרוגים בבית הספר היהודי בצרפת. בינתיים, נמשכות בארץ ההכנות להלוויות - הארונות ינחתו לפנות בוקר והנרצחים ייטמנו שעות אחר כך

כמעט שתי יממות אחרי הירי הקטלני בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז, מוטסים הלילה ארונותיהם של ארבעת הקורבנות לישראל - לקראת הלוויותיהם שייערכו מחר בארץ. טיסת "אל-על" שנושאת אותם צפויה לנחות בנמל התעופה בן-גוריון בסביבות 4:00 לפנות בוקר.

גם כעת, טרם נרשמה התקדמות משמעותית במאמץ לחשוף את זהות הרוצח - ובצרפת ממשיכים לנסות לאתר קצה חוט שיוכל להוביל את החוקרים אליו.

מחר יגיע לישראל שר החוץ של צרפת, אלן ז'ופה, והוא ישתתף בהלוויות הנרצחים - הרב יונתן סנדלר ששימש מורה בבית הספר ושני ילדיו הקטנים - אריה וגבריאל, בני שש ושלוש במותם. גם בתו של מנהל המוסד - מרים מונסונגו, בת שמונה במותה, נרצחה באירוע.

בצרפת חוששים: הרוצח יכה שוב

משטרת צרפת והגופים החוקרים בה את נסיבות האירוע ממשיכים לבדוק בכל הכיוונים. העובדה שאותו הנשק שימש לרצח מוסלמים מוקדם יותר הוא שהעלה את ההנחה שנאו-נאצים הם שעומדים מאחורי המהלך, אך זמן קצר אחר כך נוקה שמם.

ההנחה הרווחת כרגע היא שקציר הדמים בבית הספר היהודי היה פיגוע טרור שמקורו בתוך גבולות צרפת - ולא מחוצה להם. התובע הראשי בפריז הזהיר היום שבשל הקושי באיתור הרוצח עלול האחרון להכות שוב - וקרא לגורמים האחראיים להיערך לכך.

ברקע המשבר שפוקד את צרפת בעקבות האירוע, זוכה הנשיא ניקולא סרקוזי לשבחים רבים על הדרך שבה הוא מנהל את ארצו בימים קשים אלה.

סרקוזי נמצא כעת בשיאה של מערכת בחירות, וזוכה למחמאות גם מקרב מבקריו והפרשנים הפוליטיים שאמרו כי צעדיו מאופיינים ב"התנהלות נשיאותית מאוד". הדבר צפוי לזכות אותו בנקודות זכות פוליטיות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת