דודה של מרים שנרצחה בטולוז: "היא הייתה יפה כמו נסיכה"

אוריאל מונסונגו, אחיו של מנהל בית הספר "אוצר התורה" שבתו, לפי עדויות, עברה וידוא הריגה על ידי הרוצח שהגיע למוסד - מתקשה לעכל את ממדי האסון שפקד את משפחתו. עם זאת, הוא בטוח כי למרות הכל - יצליחו קרוביו להשתקם

יום אחרי הירי הקטלני בבית הספר "אוצר התורה" בטולוז שבצרפת, מתקשים חברי הקהילה היהודית המקומית ובני משפחות ההרוגים לעכל את ממדי האובדן והטרגדיה שפקדו אותם. בריאיון ל"שש" עם סיון רהב-מאיר סיפר אוריאל מונסונגו, דודהּ של הילדה מרים שנרצחה - על התחושות הקשות שמלוות אותו.

העדויות מזירת הדמים על וידוא ההריגה שביצע הרוצח באחייניתו, שהייתה רק בת שמונה במותה, הכו בהלם כבד את בני המשפחה. "רצינו לחשוב שזה לא נכון, שזה היה מידע כוזב", סיפר מונסונגו. "בסוף לא הייתה ברירה אלא להשלים עם זה שזה נכון. התחושה קשה ביותר והעצב שלנו עמוק מאוד".

אוריאל, המתגורר בירושלים, סיפר כי טרם שוחח עם אחיו ואביה של מרים - יעקב מונסונגו, המשמש מנהל בית הספר שבו התרחשה הזוועה. "מרים הייתה ילדה ששמחת החיים שבתוכה הייתה לאין שיעור", הוא תיאר בעצב. "קשה להאמין שזה מה שקרה. היא הייתה ילדה כשרונית ויפה כמו נסיכה אמיתית".

"אחי אדם חזק מאוד"

מונסונגו סיפר כי לא הופתע מהתדהמה הרבה שבה התקבל האירוע בציבור ואמר: "אני לא חושב שמדובר כאן בטרגדיה פרטית. לא רק המשפחה שלנו נפגעה אלא החברה בצרפת ובארץ בכללותה".

אחרי תקופת האבל, הביע מונסונגו ביטחון בכך שאחיו ויתר בני משפחתו יצליחו, למרות האסון הכבד, לשקם את חייהם. "אני לא יודע איך לנחם את אחי או מה אפשר להגיד על דבר כזה, אבל הוא אדם חזק מאוד", סיפר.

"הוא איש חזון חזק מאוד. במשך 20 שנה הוא הוביל את הפרויקט של הקמת בית הספר שהפך מפעל לתפארת של האליטה בצרפת", סיפר הדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת