המשפחות הפגינו: "לסגור את מדרשת באר מרים"

עשרות מבני המשפחה של הבנות שלומדות בסמינר "באר מרים" הפגינו תחילה מול הכנסת, ובהמשך עברו להפגין מול בניין הסמינר, שם הם נשאו שלטים עליהם נכתב בין השאר "לשחרר את הבנות" ו-"לא בלי בתי" ודרשו מהממשלה להתערב. המשטרה הפרידה בינם לבין המדרשה עצמה

סערת מדרשת "באר מרים" בירושלים: בני המשפחה של הבנות שלומדות במדרשה של הרב רמתי בירושלים לא משתכנעים מהכחשות הרב ותלמידותיו, ודורשים לפרק את המוסד החינוכי ולהחזיר את הבנות למשפחותיהן למרות שהן טוענות כי אינן רוצות בכך. בהפגנה שנערכה מול המבנה, הבהירו ההורים: לא נוותר על הילדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בני משפחה של כמה מהנערות הפגינו אחר הצהריים מול הכנסת בדרישה שהממשלה תתערב בנעשה במקום. רוב המפגינים היו בני משפחתה של בת אל עמר, והם טענו כי היא נותקה ממשפחתה למרות שאמרה לחדשות 2 כי היא מאושרת ומרוצה היכן שהיא נמצאת. בהמשך, יצאו בני המשפחה מול מבנה הסמינר עצמו, והצטרפו אליהם עשרות אנשים נוספים. המשטרה הפרידה בין המפגינים לבין המבנה כדי שהם לא יתפרצו אליו.

"באנו להזהיר ולהתריע כדי להציל את הבנות שנפלו בידי נוכל", אמר אביה ציון עמר. "כל מה שעשינו היה לנסות להציל אותה משם. כל עוד היא נמצאת במקום הארור הזה אנחנו לא ויתרנו על הבת שלנו, אנחנו אוהבים אותה ונחזיר אותה הביתה עם כל הבנות בכל מחיר, זה בנות ישראל כשרות ותמימות שנפלו בידי נוכל ערמומי מתוחכם שעובד על כולם בעיניים, כל מה שהוא אומר זה שקרים".

המדרשה בירושלים, ארכיון (חדשות 2)
"אנחנו בני 14 משפחות ולכולנו מכנה משותף, הצער שווה לכולם. לא יכול להיות ש-14 משפחות טוענות משהו שאין לו בסיס. לא יכול להיות שכל אחד במדינה שרוצה בכך, מקים לעצמו מדרשה או מוסד חינוכי בעצמו בלי תעודה ורישיון, זה לא ייתכן, חייבים להפסיק את הדבר הזה", הוסיף.

במקביל, שתי בנות שלמדו בעבר במדרשה מסרו עדות ראשונה במשטרה על הנעשה במקום. השוטרים טוענים כי גם אם מדובר בעדויות ישנות יחסית, מלפני ארבע שנים, הם מבקשים מכל אישה שהייתה במקום למסור עדות על הנעשה במקום כדי להבין את המתרחש שם.