עדות חדשה על איתן כהן, הנעדר במשך 9 שבועות

איתן כהן מכפר יונה נעדר כבר תשעה שבועות. באופן חריג, מנהלת המשטרה מדיניות של בדיקת כל אפשרות וכל עדות שעשויה להוביל למציאתו. כהן, חולה בסוכרת, לא לקח את תרופותיו מאז שיצא מביתו באותו יום, לפני 9 שבועות, לכיוון רמת גן. בנו של כהן רק רוצה סוף לסיפור: "חוסר הוודאות פשוט לא מאפשר לנו לחיות"

כבר תשעה שבועות נעדר איתן כהן מכפר יונה והחיפושים עדיין נמשכים בקדחתנות. היום התחדשו החיפושים בעקבות עדות חדשה של אזרח, שראה את אחד הפרסומים על היעדרו ודיווח שראה אותו לאחרונה בראש העין. במסגרת המדיניות יוצאת הדופן של המשטרה, לפיה לא משאירים אבן אחת הפוכה, הוחלט על מבצע חיפושים היום בעיר. המבצע כלל עשרות שוטרים, כמה מאות מתנדבים - שהראו היענות רחבה ביותר.

מבצע החיפוש האחרון מצטרף לשורה ארוכה של פעולות אחרות שנעשו, בעיקר בהובלת משטרת מחוז מרכז, בניסיון לאתר את כהן. נערכו בדיקות וסריקות יסודיות בתחנה המרכזית בתל אביב, בנתניה, ובדיקות בתחנות רכבת. בשל העובדה שבפעם האחרונה שנראה, היה באוטובוס מביתו בכפר יונה לכיוון רמת גן, הוציאו צווים מיוחדים מבית המשפט, באמצעותם איתרו נוסעים שהיו אמורים לנסוע באותו ערב באוטובוס הזה ואף גבו עדויות מנהגים שנוסעים על הקו הזה.

מאוחר יותר, גם באמצעות צווי בית משפט, בדקו בבתי מרקחת ובקופות חולים אם כהן משך תרופה לסוכרת, ממנה הוא סובל. מדובר במבצע חריג בהיקפו. למעשה, אין במקרה הזה איזושהי סיבה יוצאת דופן לפעילויות החריגות האלה, הכל נעשה מרצון טוב. ישנם ניסיונות כנים של המשפחה ושל המשטרה שנרתמה למבצע הזה, להוביל ולנסות להבין לאן האיש הזה נעלם - כאילו בלעה אותו האדמה.

אופיר כהן, בנו של איתן סיפר במהלך הסריקות היום: "עכשיו אנחנו מחדשים את הסריקות באזור ראש העין, אנחנו חושבים שאולי הוא נמצא כאן באזור, חי או לא. אנחנו מקווים למצוא משהו, טוב או לא טוב, אבל למצוא. חוסר הוודאות פשוט לא מאפשר לנו לחיות".

למרות החיפושים הקדחתניים, המשטרה ובני המשפחה לא מביעים אופטימיות גבוהה. אחרי חודשיים בהם לא מצליחים לאתר אדם חולה סוכרת, שגם לא הגיע לתרופות שהוא לוקח, הסיכוי למצוא אותו בריא ושלם הוא לא גדול. ולמרות זאת - לא חוסכים שום אמצעי כדי לנסות להגיע אליו. בין השאר, כפי שאומר בנו, כדי לשים לזה סוף, כדי להבין אחת ולתמיד מה קרה לאיש הזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת