טרגדיה בצה"ל: חייל התמוטט ומת במסיבת יום הולדתו

צעיר בן 21 מרעננה שחגג הלילה את יום הולדתו, התמוטט לפנות בוקר ואיבד את הכרתו. צוותי מד"א ביצעו בו החייאה במשך 40 דקות, אולם לכשהגיעו לבית החולים "מאיר" - הוא כבר היה ללא רוח חיים. חברתו של החייל סיפרה לפרמדיקים כי הוא שתה לשכרה ואף עישן סם פיצוציות מסוג "נייס גאי". בית החולים: ייתכן שהיה לו אירוע לב

חייל התמוטט ומת. ציום ארכיון (AP)

טרגדיה בצה"ל: חייל בן 21 מרעננה, ששירת ביחידת 8200 של חיל המודיעין, התמוטט ומת בתום מסיבת יום הולדתו, בעת שהיה בחופשה מהצבא. בבית החולים "מאיר", לשם הובא הצעיר, בודקים כעת אם מותו נגרם מהרעלת אלכוהול וסמים או מאירוע לב שעבר הצעיר. גורם צבאי אמר לחדשות 2 כי מותו נגרם "ככל הנראה משתיית יתר של אלכוהול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי מד"א הוזעקו הבוקר לדירה ברעננה, בעקבות דיווח על צעיר שנמצא מחוסר הכרה. הפרמדיקים במקום מצאו את הצעיר, חייל בצה"ל בן 21, ללא הכרה ובמצב קשה והחלו מיד בביצוע ניסיונות החייאה, ובמקביל פינו אותו לבית החולים "מאיר" בכפר סבא.

"ביצענו בו החייאה במשך 40 דקות", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מיקי כפרי, דובר מד"א ירקון. "ובמקביל צוות טיפול נמרץ פינה אותו לבית החולים במצב קשה מאוד כשהוא מחוסר הכרה ומונשם". אלא שרופאי בית החולים נאלצו לקבוע את מותו של הצעיר במקום.

חברתו של החייל שהייתה לידו סיפרה לפרמדיקים כי הוא במהלך מוצאי שבת הוא השתתף בחגיגת יום הולדתו, שתה כמות גדולה של אלכוהול ואף השתמש בסם פיצוציות מסוג "נייס גאי". מוקדם בבוקר הוא התמוטט, ואז בני המשפחה הזעיקו למקום את מד"א.

בבית החולים "מאיר" אומרים כי מאמצי ההחייאה בחייל כשלו עוד במהלך הנסיעה מביתו, והוא הגיע  לבית החולים כשהוא ללא רוח חיים. בבית החולים בודקים אפשרות שהחייל לקה בליבו, ולכן לא ניתן בהכרח לקשר את סיבת מותו לאלכוהול, לסמים או לשילוב של שניהם.

מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בחייל שהיה בחופשה, וכי נסיבות מותו נבדקות כעת על-ידי המשטרה הצבאית החוקרת.