30 נפגעו בשריפה בבית אבות בבני ברק, שישה מהם קשה

בדליקה שפרצה בבית אבות בבני ברק , נפגעו קשה שישה בני אדם. 8 צוותי כיבוי שהוזעקו למקום פינו עשרות לכודים, 30 נפגעו משאיפת עשן. מתנדב שפעל במקום סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "האירוע הסתיים בנס, הדיירים ניצלו ממוות". המבנה פעל ללא אישור מכבי האש

אימה בבית אבות: שישה בני אדם נפגעו קשה בשריפה שפרצה בקומה השלישית בבית אבות בבני ברק. במקום היו כ-35 לכודים שחולצו מהמבנה הבוער.

בנוסף לשישה שנפגעו קשה, 24 בני אדם נוספים נפגעו משאיפת עשן, רובם באורח קל. הפצועים פונו לבתי החולים בסביבה: שיבא תל השומר לשם פונו שני פצועים קשה, בילינסון ומעייני הישועה. כוחות כיבוי האש קיבלו את הקריאה על השריפה בסביבות השעה 22:10 הלילה, ומיד חשו למקום, בו כאמור היו עשרות לכודים.

לבית החולים איכילוב פונו שישה מהפצועים, בהם שניים מאלו שנפגעו באורח קשה. מבית החולים נמסר כי הם מונשמים ועוברים להמשך טיפול ביחידה לטיפול נמרץ. דובר תחנת כיבוי בני ברק נמסר כי בית האבות בו פרצה השריפה פעל ללא אישור ממכבי האש.

בנוסף, נפתח מרכז מידע בטלפון 1255133

קצין כבאות חזי צפניה מכבאות בני ברק סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "הגענו למקום, מדובר בשריפה שפרצה בקומה השלישית מתוך ארבע בבית האבות, פונו משם עשרות בני אדם"

לדבריו של צפניה, "הגיעו למקום שמונה צוותי כיבוי מלווים במנוף גבהים. הושגה שליטה על האש, עיקר הנפגעים נפגעו משאיפת עשן, לעת עתה אין לדעת את נסיבות השריפה, שלב החקירות יחל בהמשך. כעת מוודאים כי אין אדם נוסף לכוד במקום". ממד"א נמסר, כי ייתכן שמקור השריפה הוא בנקודת חשמל שנמצאת במסדרון בית האבות.

אפי פלדמן איחוד הצלה בני ברק: "הגענו למקום והתחלנו בפעולות הפינוי. נחסך כאן אסון גדול, כיוון שבית האבות היה בשיפוצים ולכן לא אוכלס באופן מלא. פינינו במהירות את הפצועים עם צוותי מד"א. צוותי הכבאות הגיעו בכוחות גדולים והשתלטו על האש ותוך זמן קצר".

מתנדבים ערכו כינוס סמוך לבית האבות - והוזעקו לשריפה

עשרות מתנדבי ארגון הצלה גוש דן השתתפו בכינוס במשרדי הארגון, שממוקם סמוך למקום השריפה. בעת הכינוס התקבלה הקריאה על השריפה ועשרות מתנדבים יצאו במהירות למקום רכובים על אופנועים או באמצעות אמבולנסים של מד"א. ישראל גרוניך, אחד המתנדבים בארגון סיפר: "התחלתי לטפל כשבמקום היתה אנדרלומוסיה מסקרנים. כשהגעתי מיד טיפלתי בפצועים, כשאלו במצב קשה פונו על ידי ניידות טיפול נמרץ. הקלים פונו באמבולנס של מד"א. הפעם האירוע הסתיים בנס, דיירי בית האבות ניצלו ממוות".

בהכנת הידיעה השתתף יואב אבן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת