בוטל הקנס המוגזם על איבוד "רב-קו"

בעקבות חשיפת חדשות 2 באינטרנט על התהליך היקר והמסורבל אותו סטודנטים ירושלמים נאלצו לעבור אם איבדו את כרטיס ה"רב-קו" שברשותם, הודיע משרד התחבורה על ביטול הצורך באישור משטרה או עו"ד והפחתת הקנס מ-150 שקלים ל-10 שקלים בלבד

הקנס הופחת. הרכבת הקלה בירושלים, ארכיון (חדשות 2)

בשורה טובה לסטודנטים בירושלים: חברת "אגד" ומשרד התחבורה החליטו לבטל את הקנס של 150 שקלים אותו נאלצו סטודנטים שאיבדו את כרטיס ה"רב-קו" לשלם, ולהטיל במקומו את התשלום הרגיל של 10 שקלים בלבד לצורך הוצאת הכרטיס מחדש.

בתחילת השנה נחשף בחדשות 2 באינטרנט כי סטודנטים הלומדים בירושלים המוציאים כרטיס רב-קו סטודנטיאלי צריכים להביא אישור מהמשטרה או מעורך דין אם הם מאבדים את הכרטיס, ובנוסף עליהם לשלם 150 שקלים קנס כדי להוציא את הכרטיס מחדש, סכום לא מבוטל לכל אחד, ובוודאי לסטודנטים.

"בעקבות הלחץ על משרד התחבורה הודיע לנו דרור גנון, סגן מנהל אגף תחבורה ציבורית במשרד התחבורה, כי בוטל הקנס המוגדל על אבדן הרב קו סטודנטיאלי והוא חזר להיות עשרה שקלים, וכן בוטל הנוהל המסורבל והמיותר לפיו צריך אישור משטרה או עורך דין כדי להוציא את הכרטיס מחדש", אמר דובר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים אמיר קורן לחדשות 2 באינטרנט. במשרד התחבורה אישרו את הדברים.

"דרישה חריגה ולא הגיונית"

בהמשך לחשיפת חדשות 2 באינטרנט, שלחה האגודה מכתב למשרד התחבורה בעקבות תלונות רבות של סטודנטים. "בעת אובדן כרטיס חופשי-סטודנטיאלי של חברת אגד, הסטודנט נדרש לשלם קנס בגובה 150 ₪, זאת למרות שאובדן כרטיס חופשי-סטודנטיאלי של חברת דן מחייב בתשלום סמלי של 10 ₪ בלבד. הפער בין הקנסות אינו ברור ואינו צודק. אנו מאמינים שיש לקבוע מחיר אחיד וסמלי לתשלום עקב אובדן כרטיס", נכתב.

עוד נכתב כי "על מנת לחדש את הכרטיס שאבד נדרש הסטודנט בנוסף לקנס לדווח בתחנת המשטרה או להגיש תצהיר עורך דין. דרישה זו אינה הגיונית וחריגה אל מול מקרים אחרים של אובדן כרטיסי מנויים מסוגים שונים (אשראי, כניסה למוסדות וכו'). אנו מבקשים להקל על תהליך הדיווח על האבדה ולהוריד את הדרישה להצהרה על אובדן מול המשטרה או תצהיר עורך דין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת