גם אחרי האסון: הורים ממשיכים לא לחגור

ארבעה ילדים נהרגים מדי שנה ומאות נפצעים – רק מפני שלא היו חגורים. יממה אחרי מותה הטראגי של פעוטה בת שלוש – שנפלה מהרכב בזמן נסיעה – הצטרפנו למבצע של אגף התנועה. התוצאה? בכמעט אחד מכל שני כלי רכב שנעצרו היה ילד שלא היה חגור כראוי, או לא חגור כלל

בלי חגורות בטיחות, בלי כיסאות מוגבהים - הורים רבים מדי חושבים כנראה שלילד שלהם זה לא יקרה. התלווינו אתמול (ראשון) לפעילות של אגף התנועה במשטרת ישראל, יממה אחרי האסון שבו נהרגה פעוטה בת שלוש שלא הייתה חגורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמעט בכל רכב שני שנעצר במהלך המבצע נמצא ילד לא חגור. "בדרך כלל היא שמה את החגורה מתחת לבית השחי", הסביר נהג שבתו הייתה אומנם חגורה, אך ללא בוסטר. "אמרתי לעצמי שאם יש לה חגורה אז לא כל כך צריך".

"היא חגורה בדרך כלל, הרגע אספתי אותה מהגן", הסבירה אם שלא חגרה את בתה. "אני באמת אמא מאוד אחראית". במקרה אחר נמצא ילד שאומנם ישב על כיסא מוגבה, אך הכיסא עצמו כלל לא חובר למושב של הרכב. אותה תופעה לא מאפיינת רק את הרכבים הפרטיים - אלא גם את הסעות הילדים.

"היא חגורה בדרך כלל" (חדשות 2)

"אנחנו רואים חשיבות עליונה באכיפת השימוש בחגורות הבטיחות", אמר פקד שגיא לוי, מפקד צוות בסיירת הארצית של אגף התנועה. "ברור לכולנו מה ההשלכות, מה עוצמת הפגיעה בתאונות דרכים כאשר ילד יושב ללא חגורה".

ארבעה ילדים נהרגים ו-285 נפצעים בישראל מדי שנה מפני שלא היו חגורים ברכב. אגב, כל ההורים שצולמו במהלך המבצע - אלה שלא טרחו לחגור את ילדיהם כמו שצריך - היו בעצמם חגורים בבטחה מאחורי ההגה.