צפו: גלעד שליט בביקור ב"יד ושם"

החייל ששוחרר מהשבי ממשיך להשלים פערים מ-5 השנים האחרונות. אתמול הגיע שליט לסיור בירושלים, ובין היתר ביקר בכותל המערבי, בעיר העתיקה ובמוזיאון "יד ושם". גלעד ביקר במוזיאון המחודש ועיין בארכיון במסמכים של קרובי משפחתו שנספו בשואה

גלעד שליט ב"יד ושם", אתמול (פייסבוק "יד ושם")

הרבה דברים קרו בחמש השנים וחצי במהלכן גלעד שליט היה בשבי חמאס, ונראה שעם שובו מעזה הוא מנסה לסגור את הפערים.

אז לאחר שצפה במשחק של מכבי תל אביב בהיכל נוקיה, טייל בארצות הברית וחווה גם את משחק האולסטאר וביקר בכותל המערבי בירושלים, הגיע גלעד גם לביקור במרכז העולמי להנצחת זיכרון השואה.

במהלך הביקור ב"יד ושם" אתמול אחר הצהריים, סייר שליט במוזיאון המחודש. הוא ניצל את הביקור כדי לעיין בארכיון המוזיאון במסמכים הקשורים לבני משפחתו שנספו בשואה. הביקור ארך כשעה וחצי, במהלכו גלעד היה מאוד קשוב והביע עניין במוצגים. בסוף הסיור מסרו לו דפי עד כדי שימלא פרטים אודות קרובי משפחתו שנספו בשואה, ומסמכים מהארכיון של "יד ושם" עם שמות של בני משפחתו.

שליט הגיע אתמול לירושלים כאורחו של יו"ר קבוצת הפועל ירושלים בכדורסל דני קליין, וסייר במוקדים המרכזיים בעיר. הסיור כלל תפילה בכותל המערבי, ביקור בעיר העתיקה וצפייה באימון של קבוצת הפועל ירושלים, שבו אף מימש את אהבתו לכדורסל ושיחק עם חלק משחקני הקבוצה - זאת למרות שהוא אוהד של היריבה הגדולה מת"א.

שליט צפוי להשתחרר בסוף החודש מצה"ל. מאז שחזר מן השבי, הוא עבר בדיקות רבות על ידי גורמי רפואה צבאיים, ונחשב איש קבע. גורמי צבא סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי טרם נקבע תאריך לשחרורו אך הוא אכן צפוי להשתחרר בסוף חודש מרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת