בן 6 מצא טיל וראש נפץ ביער, לקח הביתה וכתב לאבא: "אפשר לשחק איתו?"

הסיפור ההזוי הבא התרחש אמש ביישוב אלעד: ילד בן 6 שהסתובב ביער סמוך למקום מגוריו מצא חלקי טיל, ראש נפץ ואמל"ח נוסף. הוא לקח אותם הביתה, ומשום שאביו היה בתפילה - השאיר לו פתק בו שאל אם אפשר להשאיר את האמל"ח בבית כדי לשחק. האב ההמום ששב הביתה הזעיק את המשטרה, שהחרימה הכל ופתחה בחקירה

אמצעי הלחימה שנמצאו ביער (תחנת ראש העין, מרחב שרון)

זה לא משחק, זה אמל"ח: ילד בן 6 תושב העיר אלעד שמצא מספר אמצעי לחימה ביער סמוך לביתו, החליט להביאם לביתו ולעדכן על כך את אביו, שלא היה בבית באותה העת, באמצעות פתק. "אני רוצה שתשמור לי על ראשי הנפץ שמצאתי", כתב הילד לאביו.

הסיפור המוזר הזה התרחש אתמול סמוך לשעה 21:30. במשטרת ראש העין התקבל דיווח על מציאתם של פריטי אמצעי לחימה ביישוב אלעד. מבירור הפרטים עלה כי תושב העיר, ילד בן 6 שסייר ביער "ויקטוריה" הסמוך למקום מגוריו, מצא את אמצעי הלחימה והחליט לקחת אותם איתו הביתה.

מאחר ואביו לא היה בבית עם חזרתו, הוא השאיר פתק ובו כתב לאביו כי מצא את אמצעי הלחימה והוא מבקש את רשותו לשחק בהם. "לאבא היקר, מצאתי עוד שפיצים וראשי נפץ, ואני רוצה שתשמור אותם. אני לא יודע אם ראש הנפץ מסוכן, אז אני שואל אותך", כתב הילד לאביו במכתב התמים.

האב שב מתפילה שקיים בבית הכנסת, הבחין בפתק ובאמצעי הלחימה ומיהר להזעיק את המשטרה. ניידות מתחנת ראש העין, מלוות בחבלנים, הגיעו לבית ופינו את האמל"ח. מהמשטרה נמסר כי מפקד תחנת אלעד, פקד רונן סבן, ייפגש בימים הקרובים עם מנהלי בתי הספר באלעד על מנת לבצע פעילות הסברתית ולהבהיר את הסכנות הכרוכות במשחק באמצעי לחימה.

כמו כן, חבלנים של משטרת ישראל ייפגשו עם גורמי צה"ל כדי לאתר אמצעי לחימה נוספים, שכן מדובר בשטח אש לשעבר וייתכן כי נמצאים בו פריטים נוספים שעלולים לסכן את המטיילים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת