צפו: הרמטכ"ל התקשר לאיתי מהדרום

בין מטחי הרקטות והריצה למרחב המוגן, מצא ילד ממושב הודיה זמן לכתוב את שעל ליבו ללא אחר מאשר מפקד כוחות צה"ל. בתגובה, הוא זכה לשיחת טלפון מפתיעה שבה אמרו לו גנץ: "התרגשתי מאוד לקרוא את המכתב שלך"

איתי לוי בן התשע ממושב הודיה שבדרום, התקשה להתמודד עם הפחד מהאזעקות ונפילות הרקטות מרצועת עזה. ביחידת הדיור הקטנה שאותה הוא חולק עם אמו ושני אחיו, אין אפילו מרחב מוגן. הפחד, כך מתברר, גורם לו להתנהג באופן קבוע כאשר נשמעת האזעקה המתריעה מפני הרקטה שבדרך: "אם עכשיו יש אזעקה", מספר איתי, "אנחנו מהר מזיזים את הכיסא ובאים לכאן, מאחורי הקיר, ויושבים", ציין והוסיף: "אני לא זז מכאן. במשך חצי שעה הלב שלי מתכווץ, ואחרי הפיצוץ הוא חוזר לעצמו".

את רגשותיו הקשים גולל איתי במכתב שכתב במיוחד ללא אחר מאשר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ. "הוא ביקש ממני לשבת לידו ולהקליד מהר. הוא נורא התעקש", סיפרה אימו, גלי. "אמרתי לו שאני לא יודעת אם לרמטכ"ל יש זמן לקרוא עכשיו את המכתב", ציינה האם ושלחה את מכתבו של בנה למפקד הצבא, דרך עמוד הפייסבוק של דובר צה"ל.

במכתב, שנשלח דרך דף הפייסבוק של דובר צה"ל, סיפר איתי על תחושותיו הקשות והחרדות שמלוות אותו בעקבות ירי הרקטות המתמשך לעבר יישובי הדרום. "המטרה של צה"ל היא להביא שלום", כתב.

"שלום איתי, מדבר בני הרמטכ"ל"

הבוקר, כשהמצב בדרום נרגע מעט, צלצל לפתע הטלפון. "שלום איתי, מדבר בני הרמטכ"ל, מה שלומך?", אמר הקול מעברו השני של הקו. "התרגשתי מאוד לקרוא את המכתב שלך, הוא מאוד יפה ויש בו הרבה דברים נכונים", ציין הרמטכ"ל והוסיף: "מדינת ישראל, עם אנשים כמוך, חזקה עכשיו ותהיה חזקה גם בעתיד. ולא לשכוח", סיכם גנץ, "כשהשקט יחזור - ללכת לשחק כדורגל וללמוד להיות ילד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת