התינוק של במבה לא יהיה הסמל האולימפי

זמן לא רב לאחר שהוחלט כי התינוק של במבה ייצג את ישראל ויהיה הסמל שלה לאולימפיאדה בלונדון, החליטו בוועד האולימפי ובחברת "אסם" לסגת מהרעיון, זאת לאחר הביקורת הציבורית הרבה על המהלך. הוועד האולימפי: החברה תשאיר את הסכום שנקבע כתרומה

התינוק לא יהיה הסמל האולימפי (חדשות 2)

אל תבכה תינוקי: זמן קצר בלבד לאחר שהוכרז בקול גדול על כך שהתינוק של במבה של חברת "אסם" יהיה הסמל האולימפי של ישראל, החליטו בוועד ובחברה להיכנע ללחץ הציבורי הרב ולסגת מהרעיון.

לפני כחודש פנה הוועד האולימפי בישראל לאסם ברעיון למיזם שיווקי לפיו התינוק יהפוך להיות הקמע של משלחת ישראל למשחקים האולימפיים בלונדון 2012. מהוועד האולימפי נמסר כי "אסם נעתרה לבקשה מתוך רצון לתמוך בספורט הישראלי ולקחת חלק בחוויה האולימפית והעניקה את התינוק בתום לב".

עם זאת, הודיעו בוועד כי "לאחר שהקשיבו לתגובות הציבור החליטו אסם והוועד האולימפי במשותף לוותר על כל המחויבויות הנובעות מההסכם ביניהן". למרות הפרת ההסכם, החליטה חברת "אסם" להשאיר בידי הוועד האולימפי, כתרומה, את הסכום עליו הוסכם תחילה, זאת במטרה לקדם את הספורט האולימפי בישראל.

אנשי מחאת הקוטג' בירכו על ההחלטה אך הבהירו כי "מדינת ישראל צריכה לדאוג בחקיקה לכך שגם בעתיד חברות מסחריות לא יגנבו מאיתנו סמלים לאומיים השייכים לחברה כולה. שלא נקום מחר ונראה אנדרטאות וכדומה בחסות גופים מסחריים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת